کد خبر: 989265 A

استاندار اردبیل در سفر به بیله‌سوار:

استاندار اردبیل گفت: استان اردبیل در بحث پیشگیری از شیوع کرونا جزوء شش استانی است که موفق عمل کرده است .

به گزارش خبرنگار ایلنا، اکبر بهنام جو در جلسه ستاد پیشگیری از شیوع کرونای شهرستان بیله سوار که در پایانه مرزی بیله سوار برگزار شد، با بیان اینکه استان اردبیل در بحث پیشگیری از شیوع کرونا جزوء شش استانی است که موفق عمل کرده، گفت: امر به معروف در حوزه پیشگیری از شیوع کرونا باید به یک فرهنگ تبدیل شود و باید خودمان را برای حداقل ۲ سال زندگی کرونایی با فرهنگ جدید آماده کنیم.

استاندار اردبیل تاکید کرد: استفاده از ماسک به عنوان اولویت اصلی و تنها راه جلوگیری از  انتقال ویروس کرونا است و میزان استفاده از ماسک باید همگانی شود و تا شاهد کاهش میزان بستری ها و فوتی ها در استان باشیم 

وی با اشاره به اینکه شهرستان بیله سوار در پیشگیری از شیوع کرونا در وضعیت خوبی است بیان کرد: براساس آمار روند ابتلا و بستری افراد مبتلا به کرونا طی هفته گذشته در استان اردبیل نشان می دهد آمار مبتلایان نسبت به هفته قبل از آن نگران کننده و افزایش محسوسی داشته که با توجه به اینکه وارد پیک سوم کرونا شده‌ایم همکاری ادارات و نهادها با شبکه بهداشت و درمان در راستای کاهش مبتلایان و فرهنگ سازی رعایت پروتکل بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی ضروری است.

استاندار اردبیل همچنین در بازدید از مسیر چهارخطه بیله سوار به گرمی گفت: جابجایی تاسیسات آب و برق و گاز و مخابرات در مسیر قطعه بیله سوار به سه راهی گوگ تپه به طول 7 و نیم کیلومتر باید در اسرع وقت به اتمام برسد تا قرارگاه خاتم الانبیاء اجرای این مسیر را در دستور کار خود قرار دهد.

بهنام جو در ادامه افزود: در راستای جابجایی تاسیسات مسیر پروژه 45 میلیارد ریال برای آب و فاضلاب شهرستان جهت جابجایی و خرید تجهیزات توسط سازمان برنامه و بودجه اختصاص خواهد یافت و همچنین آب روستاهای دمیرچیلو و زرگر نیز به آب شهری متصل خواهد شد.

استاندار اردبیل در ادامه از اختصاص قیر رایگان به شهرداری های بیله سوار و جعفرآباد خبر داد و تصریح کرد: به منظور بهسازی معابر شهری به ویژه در محلات فاقد آسفالت و حاشیه ای شهر قیر رایگان در اختیار شهرداری های مربوطه قرار می‌گیرد.

وی در بازدید از انتهای خیابان طالقانی از اختصاص اعتبار برای حل مشکل این محل خبر داد و افزود:در راستای ایجاد کانال سنگی و هدایت آبهای سطحی شهر بیله سوار 6میلیارد ریال به شهردار بیله سوار اختصاص خواهد یافت تا با ایجاد کانال سنگی و هدایت آبهای سطحی مشکل این محل رفع شود.

استاندار اردبیل در بازدید از گلخانه اسماعیل خان مالداشی در بخش قشلاق دشت نیز عنوان کرد: اولویت‌های اصلی استان در بخش جهاد کشاورزی توسعه کشت  محصولات گلخانه ای  و صادرات محور  خواهد بود و از طرح‌های معرفی‌شده در این رابطه حمایت می‌شود.

بهنام جو در بازدید از محل اجرای اکتشاف نفت مغان در منطقه خلیفه لو جعفرآباد نیز گفت: طرح اکتشاف و استخراج نفت مغان از مطالبات مردم منطقه بوده است و با اجرای این طرح، تحول بزرگی در منطقه به لحاظ اشتغال‎زایی و جذب سرمایه انجام خواهد شد.

ماسک کرونا اردبیل استاندار اردبیل اکبر بهنام جو بیله سوار گوگ تپه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر