کد خبر: 989124 A

شهردار شیراز با اشاره به سابقه دیپلماتیک دبیر کل سازمان جهانی شهرهای پایدار هوشمند گفت: این سابقه فرصتی را برای سازمان شهرهای هوشمند فراهم می کند تا پیش از گذشته در زمینه هوشمندسازی و ارتقای کیفیت زندگی شهروندان عمل کند.

به گزارش ایلنا حیدر اسکندرپور در دیدار مجازیبا دبیرکل سازمان جهانی شهرهای پایدار هوشمند (WeGO) افزود: شهرداری شیراز در سال 2018 عضو این سازمان شده و فعالیت های شایسته ای به پیروی از سازمان جهانی شهرهای هوشمند انجام داده است.

وی تشکیل دفاتر منطقه ای سازمان جهانی شهرهای پایدار هوشمند را اقدام مناسبی برای تمرکز زدایی و تسهیم دانش شهرهای عضو برشمرد و گفت: ایجاد این دفاتر در راستای حرکت به سوی شهر هوشمند پایدار است اما پیشنهاد می کنم با توجه به زمینه فعالیت سازمان، خوشه های موضوعی متعددی تشکیل شود که اعضا با پیوستن به خوشه مدنظر خود، اقدام به تبادل تجربه و ایده کنند و حتی رویداد های مرتبطی را در این راستا برنامه ریزی و برگزار نمایند.

شهردار شیراز اضافه کرد: تشکیل خوشه های فعالیت می تواند بصورت تخصصی تر و متمرکزتر دانش مرتبط را در اختیار اعضا قرار دهد.

برخی از خوشه های پیشنهادی اسکندرپور عبارتند از ICT و زیرساخت های شهر هوشمند، شهر هوشمند و محیط زیست، دولت الکترونیک و ارتباطات با شهروندان در راستای شفافیت هر چه بیشتر است.

همچنین در این دیدار مجازی شهردار شیراز از تلاش های «کیونگ یوول لی» دبیر کل سازمان جهانی شهرهای پایدار هوشمند برای رشد توسعه هوشمند شهرها انجام داده است.

دبیرکل سازمان جهانی شهرهای پایدار هوشمند (WeGO) نیز در این دیدار گفت: شیراز یکی از اعضای فعال، ارزشمند و ویژه این سازمان است و از شما بابت این فعالیت تشکر می کنم. این سازمان تمایل دارد خدمات خود را به شیراز ارائه دهد.

«کیونگ یوول لی» با بیان اینکه پیشنهاد شهردار شیراز در خصوص دفاتر تخصصی را بررسی می کنیم، افزود: کارشناسان دو طرف به تبادل نظر و ایده برای دست یابی به مدل اجرایی خواهند پرداخت.

وی با بیان اینکه وبینار واکنش بهداشتی و کارگاه محرک WEGO دو برنامه پیش روی سازمان جهانی شهرهای هوشمند است، افزود: شهرهای می توانند به صورت آنلاین در این دو برنامه شرکت و شهر ایده آل و شاد خود را طراحی کنند.

دبیرکل سازمان جهانی شهرهای پایدار هوشمند اضافه کرد: در ماه آتی جلسه هیات اجرای برگزار می شود و از شما دعوت می کنم که در این جلسه شرکت کنید. مطمئنم می توانید ایده های خوبی را با حضور در این جلسه کسب کنید.

براساس این گزارش، سازمان جهانی شهرهای پایدار هوشمند (WeGO) در سال 2010 تاسیس شده و  157 شهر و 43 سازمان و موسسه عضو آن هستند.

 

رشد محیط زیست تمرکز زدایی برنامه ریزی منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر