کد خبر: 989013 A

حلاج پور خبر داد:

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان گفت: ثبت ۵۰۰۰ عدد از سکه‌های تاریخی موزه رشت زمینه انجام مطالعات و پروژه‌های علمی و تخصصی کاربران در مقاطع علمی متفاوت را فراهم کرده است.

به گزارش ایلنا از رشت، مسعود حلاج پور مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان گفت: ۵۰۰۰ عدد از سکه های تاریخی موزه رشت مربوط به دوره های متفاوت تاریخی، هخامنشی اشکانی، الیمایی، پارس، ساسانی ، امویان، آل بویه سلجوقی و ایلخانان مغول در طرح ساماندهی اشیا سال ۹۹ دارای شناسنامه اموالی شد.

حلاج پور گفت: این اموال بعد از ثبت در فهرست اموال دارایی کشور، در برنامه سامانه جام نیز قرار گرفته و بصورت تخصصی‌عکاسی و در آرشیو موزه رشت نگهداری‌خواهند شد؛ در این‌طرح علاوه بر ساماندهی اطلاعاتی، بخشی سکه های مورد نظر از لحاظ کالبدی نیز ساماندهی شدند .

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان با اشاره اینکه این طرح در شش ماه کاری از اردیبهشت سال ۹۹ تا پایان مهر انجام شده است، گفت: با ثبت این آثار به عنوان بخش مهمی از مجموعه ارزشمند موزه رشت زمینه انجام مطالعات و پروژه‌های علمی و تخصصی پژوهشگران در مقاطع علمی متفاوت از جمله تهیه مقالات ، پایان نامه ها و چاپ کتب علمی با ثبت این مجموعه امکان پذیر شده است.

استان گیلان عکاسی گردشگری و صنایع دستی موزه سکه های تاریخی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر