کد خبر: 988867 A

رئیس کمیسیون نظارت و تحول اداری شورای شهر کرج گفت: اصلاحیه لایحه شهرداری با موضوع ارسال دستورالعمل جامع تفویض اختیار به اتفاق آرای اعضای شورای شهر کرج تصویب شد.

به گزارش ایلنا از البرز، محمدحسین خلیلی اردکانی به بیست و پنجمین جلسه کمیسیون نظارت و تحول اداری شورای اسلامی شهر کرج اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به گستردگی و تنوع وظایف مدیریت عالی شهرداری و ضرورت تمرکز زدایی با هدف بهبود انجام امور، ارتقاء بهره وری، تسریع در کارها و افزایش کمی و کیفی نظارت عالیه ارائه خدمات مطلوب تر به شهروندان در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: در جلسه کمیسیون قبل در این خصوص مذاکره و لایحه تجمیع لوایح سنوات گذشته به شورا ارسال شده بود که شامل بخشی از اختیارات شهردار به شورا، شورا به شهردار، شهردار به مدیران و مدیران به سطوح پایین تر است.

رئیس کمیسیون نظارت و تحول اداری شورای شهر کرج تصریح کرد: دستور مجدد شورای شهر  بابت جداسازی بخشی اختیارات شهرداری توسط اعضای شورای شهر بررسی مجدد شد که بر اساس آن مقرر گردید قسمتی از اختیارات شهردار جداسازی شود.

عضو شورای شهر کرج افزود: لایحه تفویض اختیار بر اساس ماده تبصره 54  شهردار می تواند بخشی از اختیارات خود را به سطوح زیر مجموعه در خصوص اختیار کلان مدیریتی و مالی تفویض نماید که این موضوع  در جلسه ای با شهردار و معاونین و قائم مقام شهردار بررسی شد و صدور ابلاغ در سطح کلان به سطوح زیر مجموعه در معاونت تخصص مربوطه و معاونت برنامه ریزی و سرمایه انسانی تکلیف شد.

خلیلی اردکانی بیان کرد: وحدت رویه در شهرداری در غالب دستوالعمل و بخشی از تفویض اختیاری که به معاونین شهردار در مورد اختیار عقد قرارداد به ماده24 ترک تشریفات معامله که در برخی معاملات در گذشته ای اجازه داده شده بود و به برخی داده نشده بود  مقرر شد طبق دستور شورا تکالیف مالی توسط شهردار و ذیحساب صورت پذیرد و بخش های کلان مدیریتی و مالی به صورت لایحه به شورا ارسال و بقیه موارد در غالب وحدت رویه که 57 مورد است برگرفته از اصلاح نظام اداری مقام معظم رهبری و یکسری تفویض اختیاراتی که در سنوات گذشته به مدیران داده شده بود ولی در حال حاضر رویکرد درون سازمانی دارند بازسازی شده و لایحه به شورا ارسال که به اتفاق آرا تصویب شد.

وی یادآور شد: پیگیری انجام فرایند انعقاد قراردادهای پژوهشی و حمایت از پژوهشگران تا سطح معاملات متوسط با اخذ دستور از شهردار کرج مطرح و با اکثریت آراء حاضرین مقرر گردید بند فوق جهت بررسی به مرکز پژوهشهای شورای اسلامی شهر کرج ارجاع و سپس نتیجه در جلسات آتی شورا اتخاذ تصمیم گردد.

خلیلی اردکانی با اشاره به تفویض اختیار به مدیر کل املاک شهرداری خاطرنشان کرد: با  اکثریت آراء حاضرین مقرر گردید انعقاد قرارداد نسبت به معابر و انهار متروکه مشروط بر اینکه کمتر از 100 متر مربع بوده با رعایت ماده 19 قانون نوسازی و عمران شهری و سایر مقررات مربوطه تفویض اختیار بند فوق برابر نظر شورا به شهردار واگذار می گردد .

رئیس کمیسیون نظارت و تحول اداری شورای شهر کرج گفت: اختیار هزینه کرد اقدامات مرتبط با امور فرهنگی اجتماعی و ورزشی و هنری منطقه در حدود بودجه مصوب و با رعایت ضوابط و مقررات مربوطه و سیاست های ابلاغی سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مطرح و به اتفاق آراء حاضرین با قید اینکه پس از تامین اعتبار با پیشنهاد منطقه و تصویب سازمان فرهنگی ورزشی به تصویب رسید.

خلیلی با بیان اینکه شهردار 84 وظیفه که تفویض آن در اختیارش بوده است را به مناطق، معاونین شهردار  و روسای سازمانها تفویض نموده است، عنوان کرد: امید است با برداشتن این گام و تمرکززدایی بیشتر موجب سرعت عمل انجام کارها شود و مدیران با قدرت و قوت بیشر مشکلات مردم را برطرف نمایند.

به گفته عضو شورای شهر کرج، مطابق مفاد مندرج در این لایحه به شهرداری کرج اجازه داده می شود تا پیرو تفویض اختیارات بعمل آمده در سنوات گذشته و در اجرای تبصره ذیل ماده 54 قانون شهرداری ها، مطابق با دستور العمل پیوست بخشی از اختیارات خود بعنوان شهردار کرج را به معاونین ، مدیران ستادی، مدیران مناطق، روسای سازمان های وابسته و همچنین مسئول امور مالی با عنوان مشابه در مناطق و سازمان ها به عنوان ذیحساب اول و دوم تفویض نماید، ضمناً شهرداری کرج مکلف است تا در ارتباط با تفویض اختیارات در تمامی سطوح قید شده تا بر اساس این مصوبه اقدام کند.

 

شورای شهر کرج شهرداری کرج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر