کد خبر: 988549 A

سرپرست اداره کل بیمه سلامت خراسان رضوی :

سرپرست اداره کل بیمه سلامت خراسان رضوی گفت: ۳ میلیون ۱۸۳ هزار ۷۶۷ نفر تحت پوشش بیمه سلامت خراسان رضوی در ۵ گروه بیمه‌ای کارمندی، اقشار، روستایی و عشایری، سلامت و ایرانیان قرار دارند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، علیرضا رمزی در این خصوص، گفت: از سال ۹۱ سازمان بیمه خدمات درمانی با عنوان سازمان بیمه سلامت تغییر نام یافت تا عموم مردم بتوانند از خدمات بیمه‌ای برخوردار شوند و در حد فاصل سال‌های ۹۳ تا ۹۶ تعداد ۱۱ میلیون نفر تحت پوشش همگانی بیمه سلامت قرار گرفتند که از این میزان یک میلیون و ۱۴۰ هزار نفر در خراسان رضوی بود که دومین آمار کشور را به لحاظ تعداد داشت، ضمن اینکه در مجموع ۳ میلیون ۱۸۳ هزار ۷۶۷ نفر تحت پوشش این بیمه در ۵ گروه بیمه‌ای کارمندی، اقشار، روستایی و عشایری، سلامت و ایرانیان هستند.

وی با بیان اینکه پوشش بیمه‌ای اتباع خارجی از سال ۹۴ در دستور کار قرار گرفت، اظهارکرد: تاکنون ۱۸ هزار ۲۵۵ نفر تحت پوشش قرار گرفتند، ضمن اینکه ۵۷ و ۶۰۱ نفر از مددجودیان کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی تحت پوشش اداره کل بیمه سلامت خراسان رضوی هستند.

رمزی ادامه داد: حدود ۵ هزار نفر از افراد غیرتحت پوشش در زندان‌ها تحت پوشش بیمه سلامت استان قرار گرفتند، ضمن اینکه از ابتدای امسال تاکنون ۴ هزار نفر از خدمات ویژه‌ای در حوزه پوشش درمان اعتیاد برخوردار شدند، در حوزه افزایش دفاتر بیمه سلامت در خراسان رضوی ۲۴۰ اشتغال جدید را در ۶۰ دفتر جدید ایجاد شده در سطح استان داشته‌ایم.

سرپرست اداره کل بیمه سلامت خراسان‌رضوی تاکید کرد: در بند الف ماده ۷۰ برنامه ششم توسعه اجرای قانون بیمه همگانی برای ۸ میلیون فرد غیرتحت پوشش از آبان ماه سال ۹۸ اجرایی شده که در دهک‌های ۱ تا ۳ رایگان، دهک‌های ۴ تا ۶ با تخفیف ۵۰ درصد و دهک‌های بالاتر پرداخت هزینه کامل دیده شده و تاکنون برای ۴۰۰ هزار نفر در سطح استان دفترچه بیمه سلامت صادر شده است.

وی ادامه داد: حدود ۷۰۰ هزار نفر از جمعیت استان فاقد پوشش بیمه هستند که طبق وعده مدیرعامل سازمان کل بیمه سلامت ایران تا سال ۱۴۰۰ بیمه خواهند شد، اما شرط نخست مراجعه خود مردم و هزینه‌کردها متناسب با دهک‌های اعلام شده است.

سرپرست اداره کل بیمه سلامت خراسان رضوی اضافه کرد: حمایت دارویی و درمانی از بیماران کرونایی در حال انجام است، اما حمایت کامل‌تر در خصوص تهدات بیمه‌ای نیاز تخصیص اعتبار ویژه از سوی مسئولان است؛ در ۸ ماهه کرونایی حمایت‌های دارویی و درمانی زیادی از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ تا حد توان صورت پذیرفته و برای حمایت‌های بیشتر نیازمند تخصیص اعتبارات ویژه هستیم.

بهزیستی پوشش خراسان رضوی زندان سلامت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر