کد خبر: 988417 A

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری سمنان :

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری سمنان گفت : اجلاسیه بزرگ نماز استان ، ۴ آذرماه همزمان با میلاد امام حسن عسگری (ع) در سمنان برگزار خواهد شد.

به گزارش ایلنا از سمنان، فاطمه منصوری معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری سمنان در جلسه شورای اقامه نماز استانداری سمنان با تبریک فرا رسیدن هفته وحدت و میلاد پر نور و سرور نبی خانم حضرت محمد (ص) و حضرت امام جعفر صادق (ع) ، اظهار امیدواری کرد: با پیروی از مکتب ناب اسلام و توجه به آموزه های دینی بتوانیم از پیروان واقعی شریعت محمدی و دین اسلام باشیم .

فاطمه منصوری در ادامه با اشاره به اهمیت اقامه ی نماز و آثار مختلف بر پایی این فریضه ی انسان ساز گفت : بنا بر فرمایش نبی مکرم اسلام نماز بعنوان ستون دین وبرنامه ای جامع در جهت رشد و تعالی انسان بوده که توجه کامل به این اصل معنوی و فریضه ی واجب می تواند تمامی ابعاد مختلف انسان را در بر گرفته و او را به سوی فلاح و رستگاری رهنمون سازد .

رئیس شورای فرهنگی استانداری سمنان از نماز به عنوان رکن دین و آئینی سراسر نور و معنویت نام برد و عنوان کرد : لحظه لحظه ی ادای این فریضه همراه با ناب ترین آثار بندگی از اظهار خشوع و فروتنی در برابر ذات اقدس بارتعالی است و بی تردید نماز به عنوان نقطه ی اشتراک انسان با خالق خویش محسوب گردیده و لازم است بیش از پیش در گسترش فرهنگ تعالی نماز و اقامه ی آن در سطح جامعه تلاش نماییم و ضمن بهره مندی از آموزه های انسان ساز نماز در زندگی فردی ، آنها را به نسلهای آینده و بخصوص نوجوانان و جوانان این سرزمین انتقال دهیم .

منصوری در ادامه با اشاره به گسترش استفاده از فضای مجازی در میان اقشار مختلف و اظهار نگرانی از تغییر باورها در میان مردم از فضای مجازی به عنوان فرصت و تهدیدی همزمان نام برد و اظهار داشت : در حال حاضر مدیریت اذهان و افکار وابسته به محتواهای ارائه شده در فضای مجازی است و لذا لازم است تا با یک برنامه ریزی مناسب و ارائه ی محتوای غنی از فرهنگ متعالی اسلامی با دقت و تدبیر در این زمینه اقدام شده و از این فرصت ارزشمند بمنظور رشد و توسعه ی فرهنگ اسلامی و ارزشهای معنوی استفاده نماییم .

منصوری همچنین تاکید کرد : برنامه ریزان در ارائه ی محتوا ،علاوه بر توجه به زمان حال باید به گونه ای مدیریت نمایند که نگرش ها و نگاهها صرفا محدود به زمان حال و فعلی نبوده و با نگاهی دور اندیشانه و ارائه ی برنامه ای مدون و قابل اجرا همراه با تعامل و همکاری متقابل ، گسترش تعالیم اسلامی در آینده را نیز تسهیل نمایند .

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری سمنان در ادامه ی سخنان خود با اشاره به هدف برگزاری جلسه مبنی بر تصمیم گیری در خصوص برگزاری اجلاسیه ی نماز استان و تجلیل از فعالان و برگزیدگان استانی نماز گفت : بهره مندی کامل از تمامی ظرفیتهای مجازی و پیام رسان های بر بستر وب و همچنین استفاده از سامانه های فراگیری همچون سامانه ی شاد در آموزش و پرورش مورد تاکید است و باید با استفاده از این ظرفیت علاوه بر آشنایی کامل نوجوانان و جوانان با فرهنگ انسان ساز اسلام و همچنین پرداختن به ابعاد مختلف و گسترده ی نماز ، تلاش کرد تا محتوایی مناسب و در خور توجه به مخاطبان ارائه گردد .

دراین راستا منصوری به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ماموریت داد تا با بررسی دقیق وبهره مندی از نظر کارشناسان و متخصصان نسبت به تولید و ارائه محتوای مناسب در فضای مجازی اقدام کرده و در نشر حداکثری آن بکوشد .

منصوری ضمن قدردانی از تلاش مسئولان به منظور برگزاری اجلاسیه ی بزرگ نماز استان نیز گفت : با توجه به شیوع کرونا و لزوم رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی حضور حداقلی افراد و استفاده حداکثری از ظرفیت فضای مجازی و رسانه ملی در سطح استان مورد تاکید است .

وی همچنین با اشاره به کمبود منابع اعتباری و مالی دولت خواستار نقش آفرینی بیش از پیش خیّرین و به ویژه بخش خصوصی در برگزاری این آئین ارزشمند در سطح استان شد .

اجلاسیه بزرگ نماز استان به همراه آئین تجلیل از فعالان و دستگاه های برتر استان در اقامه ی فریضه ی نماز و نیز جشنواره ی ترنم الهی در روز سه شنبه ۴ آذر ماه ۱۳۹۹ همزمان با سالروز میلاد امام حسن عسگری (ع) در شهرستان سمنان برگزار خواهد شد .

استانداری سمنان معاون توسعه مدیریت استانداری سمنان اجلاسیه نماز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر