کد خبر: 988239 A

معاون میراث فرهنگی استان گیلان اظهار داشت: طرح مرمت واحیاء و ساماندهی کاخ قشلاقی سردار امجد توسط معاونت میراث فرهنگی گیلان تدوین می‌شود.

به گزارش ایلنا از رشت،اولین جلسه کمیته راهبردی کاخ قشلاقی سردار امجد به موزه باستان‌شناسی و دفاع مقدس با حضور نمایدگان سپاه پاسداران و شهرداری در دفتر معاونت میراث فرهنگی برگزار شد.

ولی جهانی، معاون میراث فرهنگی استان گیلان گفت: کاخ قشلاقی سردار امجد از بناهای ارزشمند ثبت شده در فهرست آثار ملی کشور بوده که طی تفاهم نامه‌ای مابین سپاه پاسداران گیلان و اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مقرر شد به موزه باستان‌شناسی غرب گیلان و موزه دفاع مقدس تبدیل شود؛ در همین راستا طرح مرمت واحیاء و ساماندهی کاخ موزه از سوی معاونت میراث فرهنگی تدوین شود.

معاون میراث فرهنگی استان گیلان از دیگر موارد مطرح شده در این کمیته را پیگیری مبلغ موردنیاز جهت مرمت بنا و انتقال کشتی مکشوفه قروق به محوطه‌ی کاخ نام برد و گفت: فهرست برداری کلیه اشیاء مربوط به موزه فرهنگی تالش از دیگر مصوبات این کمیته بود که مقرر شد اموال فرهنگی مربوط به کاوش‌ها و حفاری‌های باستان‌شناسی غرب گیلان بویژه شهرستان تالش که در موزه رشت قرار دارد پس از اخذ مجوزها توسط معاونت میراث فرهنگی به موزه تالش منتقل شوند.

 

استان گیلان باستان شناسی سپاه پاسداران موزه موزه دفاع مقدس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر