کد خبر: 988164 A

استاندار قزوین مطرح کرد:

استاندار قزوین گفت: باید براساس یک منطق علمی و تحقیقاتی با معادن متخلف برخورد کرد تا در آینده دچار آسیب‌ها و چالش‌های اقتصادی و اجتماعی نشویم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، هدایت‌اله جمالی‌پور در جلسه بررسی مشکلات معادن استان‌ قزوین که با حضور دیو دیده، مجری طرح ایجاد زیربناهای لازم در معادن بزرگ و مناطق معدنی کشور برگزار شد، با عنوان این مطلب افزود: حتما باید یک بررسی مطالعاتی در این زمینه انجام شود که سهم هر یک از فاکتورهای مرتبط با معدن از ماشین‌های سنگین و... در تخریب محیط زیست و راه چقدر است تا براساس آن تصمیم گیری و اقدام شود.

وی اظهار کرد: همچنین باید اداره کل محیط زیست استان فاصله اثرگذاری معادن با شهرها و روستاها را استخراج کند تا ما بتوانیم طبق آن برنامه ریزی و اقدام اجرایی لازم را داشته باشیم.

جمالی پور تصریح کرد: ما باید بر اساس یک منطق علمی و تحقیقاتی با معادن متخلف برخورد کنیم تا اقتصاد هم آسیب نبیند.

وی افزود: اگرچه احساسات اجتماعی بسیار مهم هستند و حتما باید به آنها توجه کنیم ولی نباید آنها را خیلی در تصمیم گیری‌ها دخالت داد و تصمیمی گرفت که از نظر اقتصادی آسیب زا باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین نیز در این جلسه گفت: هزینه‌های عمومی که معادن با بازدهی کم تحمیل می‌کنند از جمله آسیبی که به جاده‌ها می‌رسانند بسیار بیشتر از درآمدهای آنهاست و فعالیت آنها دارای توجیه اقتصادی و منطقی نیست.

علی فرخزاد افزود: باید معادن متخلف و دارای اضافه بار را در صورت انجام تخلف به نصب باسکول ملزم کرد و در صورت تکرار تخلف برای تعطیلی آنها اقدام نمود.

۲۰۰ معدن در استان قزوین شناسایی شده است که حدود نصف آنها غیرفعال هستند.

 

استان قزوین اقتصاد اقتصادی و اجتماعی مشکلات معدن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر