کد خبر: 987727 A

فرماندار رشت در دیدار با مدیر بیمه سلامت؛

فرماندار رشت با تبریک هفته سلامت، تاکید کرد: ایجاد احساس امنیت در حوزه سلامت از مقوله تامین سلامت جامعه نیز مهمتر است.

به گزارش ایلنا از رشت، علی فتح اللهی در نشست با مدیر بیمه سلامت شهرستان رشت  که به مناسبت هفته سلامت در دفتر کار وی برگزار شد، با بیان اینکه سلامت عنصری است که بر تمامی فرآیندهای جاری و کاری در جامعه تاثیرگذار است، اظهار داشت: زیرساخت هرگونه برنامه ریزی جهت خدمت و توسعه کشور و هرگونه تحولات اقتصادی به تضمین سلامت جامعه وابسته است.

فرماندار شهرستان رشت در ادامه افزود: شیوع بیماری کرونا به مثابه تلنگری بود تا قدردان نعمت سلامتی باشیم که از جانب پروردگار به ما اهدا شده است.

مقام عالی دولت در مرکز استان، ایجاد احساس امنیت روانی در خصوص تامین سلامت را مهمتر از عنصر سلامت دانست و تصریح کرد: نگرانی ناشی از عدم وجود ساختارهایی برای تامین سلامت در جامعه، می تواند سبب بروز دل نگرانی و تشویش در افراد جامعه شود.

وی بیمه را به مانند چتر حمایتی برای تامین آرامش روحی خانواده ها خواند و در ادامه گفت: وجود بیمه و تعمیم آن به یکایک افراد جامعه، باعث کاهش دغدغه و نگرانی در خانواده ها می شود، به خصوص برای اقشار کم درآمد جامعه که خوشبختانه از سوی دولت محترم تصمیم های خوبی در حیطه درمانی، اتخاذ شد.

 فتح اللهی مقوله تامین بهداشت در جامعه را متاثر از شرایط اقتصادی و تحریم های حاکم از سوی ابرقدرت ها دانست و اظهار داشت: وجود الگوی غذایی و رفتاری مناسب جهت تفکیک در مصرف انواع مواد غذایی مضر و مفید و همچنین پرهیز از مصرف مواد دخانی و مخدر می‌تواند در این شرایط بر تامین سلامت یکایک افراد جامعه تاثیرگذار باشد.

جامعه درآمد سلامت امنیت هفته سلامت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر