کد خبر: 987725 A

معاون فرماندار رشت خبر داد:

معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندار رشت با اشاره به اجرای پروژه ملی خط انتقال سراسری گاز در راستای کاهش کسری گاز مصرفی صنایع و خانوارها، گفت: کاهش حریم قانونی ساخت و ساز از 250 متر به 25 متر برای اهالی روستاهای واقع در مسیر این پروژه از مزیت های آن خواهد بود.

به گزارش ایلنا از رشت، محمد علی ویشکائی در نشستی که به منظور هماهنگی احداث پروژه ملی و عام المنفعه خط انتقال گاز 42 اینچ در شهرستان رشت برگزار شد، با ابراز خرسندی از اجرایی شدن پروژه تقویت شبکه خطوط لوله سراسری، اظهار داشت: عملیاتی شدن این پروژه سبب تامین کسری گاز مصرفی صنایع و خانوارهای مناطق شمالی کشور خواهد شد و خیر و برکات فراوانی را با خود به ارمغان خواهد آورد.

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری رشت با اشاره به استفاده از تکنولوژی و لوله های جدید در اجرای این پروژه، خاطرنشان کرد: یکی از مزیت‌های اجرایی شدن این پروژه، کاهش حریم لوله‌های سراسری گاز از 250 متر به 25 متر است که این موضوع مشکل بسیاری از افرادی که به علت ساخت وساز در حریم قانونی گاز امکان برخورداری از نعمت گاز را ندارند، برطرف خواهد کرد.

وی با بیان اینکه بیش از 16 کیلومتر از این خط انتقال گاز سراسری از شهرستان رشت عبور می کند، افزود: مسیر این پروژه از روستاهای سلکی سر، تخسم، گوراب ورزل، کیسارورزل، فلکده و خشت مسجد عبور می‌کند.

ویشکائی  با تاکید بر لزوم ارائه ریز اطلاعات و آنالیزهای موجود از سوی شرکت پیمانکار به این فرمانداری، بیان کرد: با تشریک مساعی، هم فکری و ارائه نقطه نظرات کارشناسی از سوی تمامی مبادی ذیربط در خصوص این پروژه بزرگ و اثرگذار، می‌توان با کمترین تبعات اجتماعی و بالاترین سرعت ممکن، پروژه مذکور را به سرانجام رساند.

معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندار رشت با تاکید بر نقش اساسی بخشداران، دهیاران و شوراهای روستا در اجرای این پروژه ، گفت: با تعامل مناسب با اهالی این روستاها و تشریح اهمیت و مزیت های اجرای این پروژه، می توان امیدوار بود روند اجرای این پروژه با سرعت مناسب انجام شود.

ساخت و ساز فرماندار گاز معاون خط انتقال گاز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر