کد خبر: 987570 A

نماینده خوزستان در شورای عالی استان‌ها:

نماینده خوزستان در شورای عالی استان ها با اشاره به وضعیت وخیم آلودگی هوا در شهرهای صنعتی استان خوزستان گفت: وضعیت هوای استان در شرایط وخیم قرار دارد و لازم است که مردم تا حد امکان در منزل بمانند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، احمد زمانپور با اشاره به آلودگی هوای استان خوزستان گفت: در روزهای اخیر میزان آلودگی هوا در سطح استان به شدت افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه استان خوزستان وضعیت مطلوبی ندارد، افزود: از شهر شیبان تا شهر اهواز آلودگی هوا به وضوح مشخص است و لایه‌ای از گرد و غبار و آلودگی آسمان را در بر گرفته است.

نماینده استان خوزستان در شورای عالی استان‌ها، منشا آلودگی هوای استان را افزایش غلظت گردوغبار و آلاینده‌های صنعتی دانست و تصریح کرد: شهرهای اهواز، ماهشر و بندر امام خمینی و به ویژه شهرهای صنعتی استان از نظر آلودگی وضعیت نامناسبی دارند.

کرونا

زمانپور افزود: طرح‌هایی برای تعطیلی شهرهای آلوده ارائه شده اما تاکنون اتفاق نیفتاده و مشخص نیست این تعطیلی از چه زمانی آغاز می‌شود. این در حالی است که وضعیت آلودگی استان به مرز هشدار رسیده است و برای مردم به ویژه گروه‌های حساس خطرناک است.

وی در ادامه به وضعیت نامطلوب شهرستان مسجد سلیمان اشاره کرد و گفت: این شهرستان از نظر آلودگی به ویروس کرونا جزو 43 شهری است که وضعیت قرمز دارد. بسیاری از کسبه به صورت داوطلبانه مغازه‌های خود را تعطیل کرده اند اما لازم است تدابیر جدی برای بهبود وضعیت این شهر اندیشیده شود.

نماینده استان خوزستان در شورای عالی استان‌ها از مردم خواست تا در صورت امکان در خانه بمانند و عبور مرور غیر ضروری در مناطق شهری آلوده خود داری کنند.

آلودگی هوا استان خوزستان مسجد ویروس شورای عالی استان ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر