کد خبر: 987279 A

استاندار قزوین مطرح کرد:

استاندار قزوین گفت: تعاونی‌ها با اعتمادسازی می‌توانند نقش موثرتری را در تامین نیازهای جامعه داشته باشند و گام‌های بلندتری را در اشتغالزایی و شکوفایی اقتصادی بردارند.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین، هدایت الله جمالی‌پور روز سه‌شنبه در دیدار اعضای هیات مدیره اتاق تعاون استان، با عنوان این مطلب افزود: تعاون یکی از زیر شاخه‌های مهم کشور محسوب می‌شود و در این سال‌ها سهم بالایی را در اقتصاد ایران ایفا کرده است.

وی اظهار کرد: در ساختار تعاونی‌ها اشکالاتی وارد است که ضمن مرتفع کردن آن، می‌توان از ظرفیت بسیج مردم در اقتصاد بهره برد.

جمالی پور تصریح کرد: اقتصاد یک جامعه، زمانی شکوفا می‌شود که مردم نقش آفرین اصلی باشند و یکی از ظرفیت‌های بی بدیل در استفاده از حضور مردم، تعاونی‌ها هستند.

استاندار قزوین افزود: تفسیر اصل ۴۴ قانون اساسی و واگذاری بخش وسیعی از اقتصاد به مردم که ابتکار رهبر معظم انقلاب بود، کار بسیار بزرگی است و در آینده نزدیک ثمرات آن در کشور دیده خواهد شد.

در این دیدار که عیسی قبادی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار نیز حضور داشت، نمایندگان تعاونی‌های مختلف استان به بیان دیدگاه‌ها و درخواست‌های خود پرداختند.

سه هزار و ۵۱۵ شرکت تعاونی در استان ثبت شده که از این تعداد ۲ هزار و ۴۳۶ شرکت به دلایل مختلفی نظیر مسائل و مشکلات مالی، حقوقی، اجتماعی، مدیریتی و اقتصادی راکد و غیرفعال هستند.

هم اکنون ۸۲۰ تعاونی فعال در سطح استان در قالب تعاونی‌های تولیدی، توزیعی و خدماتی با ایجاد ۱۰ هزار و ۳۳۳ فرصت شغلی فعالیت می‌کنند.

اقتصاد ایران بسیج جامعه رهبر معظم انقلاب شرکت تعاونی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر