کد خبر: 987097 A

کارشناس سازمان هواشناسی خبرداد:

کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.

به گزارش ایلنا، امین حسین نقشینه گفت: امروز و فردا برای سواحل دریای خزر افزایش ابر پیش‌بینی می‌شود و بارش‌ها در این مناطق به صورت پراکنده رخ می‌دهد و همچنین دریای خزر طی این روز‌ها مواج و متلاطم است.

وی ضمن اشاره به اینکه برای نوار شرقی کشور وزش باد و کاهش دما پیش‌بینی می‌شود، افزود: این کاهش دما در مناطق شمال شرق بین ۵ تا ۸ درجه است و شرق و جنوب شرق کشور با وزش باد شدید همراه هستند.

این کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه از روز پنجشنبه تا یکشنبه هفته آینده هوا در بیشتر مناطق کشور پایدار است، اظهار کرد: این پایداری و آرام بودن جو می‌تواند در شهر‌های صنعتی و کلان شهر‌ها که تردد در آن‌ها زیاد است، موجب ایجاد افزایش غلظت آلاینده‌های جوی شود.

نقشینه در خصوص آخرین وضعیت آب‌وهوایی پایتخت توضیح داد: برای تهران طی ۳ روز آینده آسمانی صاف پیش‌بینی می‌شود و این شهر امروز بعد از ظهر نیمه ابری است و همچنین بیشینه دمای امروز آن ۲۶ و فردا و پس فردا به ترتیب به ۲۳ و ۲۲ درجه سانتی‌گراد می‌رسد و کمینه دمای امروز شمیرانات ۱۰ و مهرآباد ۱۳ درجه بالای صفر است.

وی با اشاره به اینکه روز پنجشنبه احتمال خیزش غبار محلی در پایتخت وجود دارد، ادامه داد: امروز صبح شهرکرد با کمینه دمای ۴ درجه زیر صفر سردترین مرکزاستان و شهر‌های اهواز و بندرعباس دیروز با بیشینه دمای ۳۵ درجه سانتی‌گراد گرمترین مراکز استان کشور بوده‌اند.

استان کشور سازمان هواشناسی شمیرانات شهرکرد کاهش دما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر