کد خبر: 986791 A

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد:

مدیرکل دامپزشکی خراسان رضوی از معرفی یکهزار واحد متخلف عرضه فرآورده های خام دامی استان به مراجع قضایی در ۷ ماهه اول امسال خبر داد.

احمد شریعتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در بردسکن افزود: در ۷ ماهه اول امسال بیش از ۶۵ هزار مورد بازرسی توسط اکیپ های دامپزشکی استان از واحدهای عرضه فرآورده های خام دامی صورت گرفته است که هزار مورد آن منجر به تشکیل پرونده و معرفی به مراجع قضایی‌شده است که بیش از ۳۲۰تن انواع فرآورده‌های خام دامی فاسد و تاریخ گذشته ضبط و معدوم شد.

وی تعداد داروخانه های دامپزشکی استان را ۱۳۰ داروخانه اعلام کرد و گفت: علی رغم اینکه در شرایط سخت اقتصادی و تحریم ها قرار داریم ولی در تامین داروها مشکلی نداریم و دراین حوزه نظارت ها به جد صورت می گیرد.

وی با اشاره به بحث کرونا در استان گفت: ماموریت های حوزه دامپزشکی در استان از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون تعطیل نشده و دامپزشکی استان بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا را در بین دستگاههای اجرایی استان داشته است به نوعی فقط در حوزه ستادی بیش از ۱۵ نفر از همکاران این اداره کل مبتلا به کرونا شدند.

مدیرکل دامپزشکی خراسان رضوی تعداد پست های قرنطینه دامی استانی و مرزی را ۷ مورد اعلام کرد و گفت: پست قرنطینه دامی درونه در بردسکن  مورد موافقت قرار گرفته است ولی به لحاظ تامین نیرو و تجهیزات با مشکلاتی مواجه هستیم.

وی به افزایش صادرات فراورده های خام دامی از جمله گوشت ، مرغ، تخم مرغ، پشم، روده، پر طی ۷ ماهه گذشته  نسبت به مدت مشابه سال قبل اشاره کرد و گفت: این فراورده های خام دامی به ۲۶  کشور جهان صادر می شود.

شریعتی به وضعیت کشتارگاه های دام و طیور در استان اشاره کرد و گفت: در خراسان رضوی ۳۲ کشتارگاه دام سنتی و صنعتی وجود دارد که تنها ۴ کشتارگاه آن صنعتی است که سالانه دراین تعداد کشتارگاه دو میلیون راس دام سبک و سنگین ذبح می شود و ۱۵ کشتارگاه طیور فعال وجود دارد که بیش از ۶۰ میلیون قطعه طیور در آنها  کشتار می شود.

وی با توجه به موقعیت شهرستان بردسکن و تعداد قصابی های این شهرستان احداث یک کشتارگاه منطقه ای صنعتی را مورد تاکید قرار داد و گفت: پیشنهاد این اداره کل بر احداث یک کشتارگاه منطقه‌ای برای ۳ شهرستان کاشمر، خلیل آباد و بردسکن است که در  یکی از این ۳ منطقه احداث خواهد شد.

جهان خراسان رضوی ویروس دامپزشکی خراسان رضوی واحد متخلف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر