کد خبر: 986772 A

با مصوبه شورای شهر؛

شورای شهر نیشابور برای اجرای قانون حمایت از معلولان، با لایحه شهرداری جهت صدور پروانه ساختمانی رایگان برای معلولان موافقت کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از نیشابور، رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر نیشابور ضمن اعلام این خبر گفت: بر اساس این لایحه که در آخرین جلسه پارلمان شهری نیشابور به تصویب رسید، به شهرداری اجازه داده می‌شود تا نسبت به صدور پروانه ساختمانی رایگان جهت افراد دارای معلولیت فقط برای یک بار به صورت رایگان اقدام کند.

احمد همت‌آبادی با بیان اینکه افراد مشمول این لایحه جهت استفاده از این تسهیلات در هر سال ٢۴ نفر هستند که باید معرفی‌نامه ای از اداره بهزیستی را به شهرداری ارائه کنند، افزود: افراد مشمول این لایحه فقط از پرداخت عوارض زیربنا در حد تراکم صدور پروانه ساختمانی منطبق با الگوی مصرف مسکن برابر ضوابط طرح تفصیلی و جامع معاف هستند.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر نیشابور ادامه داد: این معافیت مشمول سایر بدهی‌های ملک، عوارض بعد از رأی کمیسیون ماده ١٠٠ و ارزش افزوده ناشی از بهره‌برداری‌های تجاری نمی‌شود.

همت آبادی اظهار داشت: با توجه به اینکه اکثر املاک مشمولان این قانون به صورت قولنامه‌ای و دارای مساحت کمتر از حد ضابطه طرح تفصیلی و جامع است، لذا شهرداری می‌تواند برای چنین املاکی نیز مجوز لازم را صادر کند.

وی یادآور شد: مصوبه فوق پس از تأیید هیات تطبیق مصوبات شوراهای شهرستان نیشابور قابلیت اجرا خواهد داشت.

شورای شهر شهرداری لایحه معلولان قانون حمایت از معلولان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر