کد خبر: 986435 A

شهردار شیراز خواستار شد؛

شهردار شیراز گفت: بخش زیادی از اعتبارات شهری صرف جابه جایی تاسیسات می شود که تقاضا دارم تدبیری برای این موضوع اندیشیده شود که هزینه طرح های عمرانی در شیراز کاهش یابد.

به گزارش ایلنا حیدر اسکندرپور در آیین افتتاح پروژه تقاطع شهیدان یغمور ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های شهرداری شیراز در این زمینه گفت: اجرای این پروژه بدون اعمال محدودیت در تردد کمربندی کار بسیار دشواری بود که با همکاری پلیس راهور انجام شد.

 اسکندرپور کاهش ترافیک ورودی و خروجی بلوار شهید باهنرجنوبی و  شهرک‌های جنوبی کمربندی و حذف دوربرگردان‌های این قسمت را از جمله مهم‌ترین اهداف ساخت این پل بر شمرد و تصریح کرد: این پل تقاطع غیرهمسطح از حدود یک سال قبل با هدف تسهیل در رفت و آمد از بلوار شهید باهنر جنوبی به شهرک‌های جنوب کمربندی و بر عکس، کاهش تصادفات در این کمربندی حادثه‌خیز، افزایش ضریب ایمنی تردد در مسیرِ کمربندی و افزایش ضریب ایمنی تردد شهروندان ساکن بولوارشهید باهنرجنوبی، شهرک «فرهنگیان» و شهرک‌های همجوار کلنگ خورد که با افتتاح از این تقاطع شاهد روان‌سازی بار ترافیک ورودی و خروجی شهرک فرهنگیان و شهرک فرزانگان هستیم.

وی در ادامه خواستار تعیین تکلیف کمربندی شیراز شد و گفت: کمربندی شیراز اکنون وارد محدوده شهری شده و شهروندان درخواست دارند که در این محل خدمات شهری دریافت کنند در صورتی که شهرداری متولی کمربندی نیست‌ که در این ارتباط  از استاندار فارس درخواست دارم تا موضوع کمربندی و مدیریت آن تعیین تکلیف شود.

شهردار شیراز گذری هم به طرح های کنترل سیلاب که در آخرین هفته گذشته در بالادست و پایین دست دروازه قرآن انجام شد زد و گفت: براساس مطالعات انجام شده توسط مهندسان مشاور برای ایمنی شیراز از سیلاب در سال ۸۷ مطالعاتی انجام داده بود که در این مطالعات اعلام شده بود برای ایمنی حوزه آبریز دروازه قرآن در بالادست ۵ بند و یک لوله گذاری به موازات لوله گذاری موجود در دروازه قرآن انجام شود که به هر دلیلی این اقدام در گذشته انجام نشده بود.

وی ادامه داد: اما فروردین سال گذشته سیلاب ویرانگری در محل دروازه قرآن شکل گرفت و تعدادی از هم وطنان عزیز جان خود را از دست دادند.

اسکندرپور گفت: با هماهنگی بین شهرداری شیراز، منابع طبیعی و سازمان آب شش بند توسط منابع طبیعی در بالادست دروازه قرآن احداث شد و بخش زیادی از سیلاب از کوه های بمو در این بندها متوقف می شود و در حریم شهر نیز شهرداری عملیات احداث لوله دوم آغاز  کرد و تا ماه های

 آینده به سرانجام خواهد رسید و عملا با کار جمعی دستگاه ها مخاطرات حوزه آبریز دروازه قرآن مدیریت خواهد شد.

شهردار شیراز در پایان با تقدیر از دست اندرکاران ساخت تقاطع غیر هم‌سطح شهیدان یغمور در خصوص تاخیر در افتتاح این پروژه نیز گفت: تاخیر در اجرای پروژه تقاطع غیرهمسطح یغمور به این دلیل بود که قرار بود وزیر راه و شهرسازی در این مراسم حاضر شود که به دلیل شیوع کرونا و مسائل دیگر این امر محقق نشد.

انسان محوری تنها مختص فعالیت های فرهنگی نیست

رئیس کمیسیون هوشمندسازی شورای شهر شیراز هم در این مراسم با تقدیر از استاندار فارس، شهردار شیراز و دست اندرکاران این پروژه گفت: امروز روز مهمی در رضایتمندی مردم و توجه به درخواست آنها است در طول بیش از ٣سال گذشته سیاست‌های شورا و شهرداری در حوزه انسان محوری و فرهنگ استوار بوده است اما زمانی که از انسان محوری می‌گوییم این تنها مختص فعالیت های فرهنگی به تنهایی نیست.

5

لیلا دودمان افزود:  این نوع پروژه‌ها به عنوان پروژه‌های انسان محور مطرح هستند.

وی تصریح کرد:معتقدیم اجرای پروژه های شهری اجتناب ناپذیر است و آنچه در سیاست ما مهم است اثر بخشی پروژه های عمرانی در حوزه های انسان محوری ست.

دودمان گفت: کمربندی تا کنون مشکلات و ناامنی زیادی به ویژه برای رفت وآمد ۵ شهرک جنوبی ایجاد کرده که با اجرای چنین پروژه هایی می‌توانیم عبور از  ناامن ترین محور استان فارس را ایمن کنیم، در این بین با توجه به قرار گرفتن یک محور برون شهری در شهر و باوجود اینکه می دانستیم اجرای این پروژه ها وظیفه راه و شهرسازی است اما شورا و شهرداری هر کدام هم و غم خود را گذاشتند تا امروز شاهد افتتاح این پروژه اثرگذار شهری باشیم.

وی تصریح کرد: اما در ادامه ما نیاز داریم تا در بقیه نقاط کمربندی جنوبی شاهد ادامه اجرای پروژه هایی باشیم و امیدواریم تا شورای آینده نیز در راستای تکمیل این رینگ و ایمن سازی کمربندی کار را ادامه دهد تا این مسیر خطرزا به طور کامل ایمن شود.

 

 

پلیس راهور قرآن وزیر راه و شهرسازی شورای شهر شیراز ضریب ایمنی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر