کد خبر: 986428 A

در جلسه ستاد تنظیم بارار مطرح شد؛

استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه نباید اجازه داد گوشت مرغ از سفره مردم حذف شود، گفت: به میزان ۱۰ تن مرغ روزانه جهت توزیع در استان تحویل نشده است.

به گزارش ایلنا، محمد علی شجاعی در جلسه ستاد تنظیم بازار با اعلام این مطلب اظهار کرد: قسمتی از نوسانات قیمت نهاده های دامی مربوط نوسانات قیمت ارز در بازار است.

 وی افزود: مشکل نهاده دامی نه فقط در این استان بلکه در کل کشور وجود دارد و باید در این شرایط به گونه‌ای برنامه ریزی کرد که نه مردم و نه مرغدار متضرر شوند.

وی اضافه کرد: متوسط توزیع نهاده های دامی در کشور در میان مرغدارها ۵۰ درصد و در این استان ۷۴ درصد است و علت اینکه توزیع نهاده ها ۲۴ درصد بیشتر از متوسط کشور بوده به خاطر پیگیری های خیلی زیاد مسئولان استانی در سطح ملی بوده است.

وی تصریح کرد: طبق بررسی های صورت گرفته به میزان ۱۰ تن مرغ روزانه جهت توزیع در استان تحویل نشده است و آیا می شود این استان مرغداری داشته باشد اما مرغ از استانی دیگر وارد شود.

نماینده عالی دولت در استان تاکید کرد: باید به گونه ای مدیریت کنیم که مرغ تولیدی در وهله نخست در بازار استان توزیع شود.

وی با تصریح بر اینکه درآمد مردم این استان به علت چرخش کم مالی، کم است، گفت: در واقع ۲۵ درصد مردم این استان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند و ۷۹.۸ درصد نیز مشمول یارانه سوخت شدند که این نشان دهنده آن است که میزان درآمد مردم این استان مطلوب نیست.

شجاعی افزود: میزان مصرف نان در این استان دو برابر کشور شده و این به معنای آن است که میزان مصرف نان بالا رفته است.

وی ادامه داد: شرایط مملکت و شرایط این استان خاص است، بنابراین از مرغداران تقاضا می شود که به خاطر مردم استان همراهی لازم را برای قیمت گذاری مرغ داشته باشند.

استاندار خراسان شمالی توضیح داد: تاکنون اتحادیه نان و تولیدکنندگان ماسک همراهی لازم را برای قیمت‌گذاری نان و ماسک داشته اند و از مرغداران نیز همین انتظار می رود.

بهزیستی خراسان شمالی گوشت ماسک نهاده های دامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر