کد خبر: 985726 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد خبر داد؛

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد از بستری شدن بیش از یکهزار بیمار کرونایی در بیمارستان علامه بهلول گناباد خبر داد.

جواد باذلی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا در گناباد گفت: برگزاری مراسمات متعدد و در بسیاری از مواقع بدون محافظت و رعایت مسائل بهداشتی ، عدم استفاده همه مردم از ماسک، بازگشایی مدارس، عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی و رفت و آمدهای غیرضروری متاسفانه شرایطی را در تمام کشور و به تبع آن در گناباد و بجستان فراهم کرد که ما امروزه شاهد آغاز پرشتاب فاز سوم همه گیری کرونا هستیم.

وی ادامه داد: متاسفانه در یک هفته اخیر روند افزایشی ابتلای سرپایی و بستری و همچنین موارد فوت ناشی از کرونا در هر دو شهرستان گناباد و بجستان شروع شده و اگر تغییری در رفتارهای اجتماعی مردم حاصل نشود روزها و ماه‌های بسیار سختی پیش رو خواهیم داشت.

باذلی تصریح کرد: تا به حال نزدیک به ۱۰۰ نفر فوتی ، بالغ بر ۲ هزار و ۶۰۰ نفر ابتلا و نزدیک به هزار مورد بستری در بیمارستان ناشی از این بیماری در دو شهرستان داشته ایم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: در بهترین شرایط و حتی اگر از همین امروز صد در صد مردم و مسئولان ، تمام شرایط بهداشتی و حفاظتی را هم رعایت کنند حداقل تا دو هفته آینده این روند تصاعدی ادامه خواهد داشت و این یعنی حداقل ۷۰۰ مورد ابتلای جدید و حداقل ۱۵ تا ۲۰ مورد فوتی جدید خواهیم داشت. 

وی افزود: بنابراین از همه عموم مردم و همشهریان عزیز تقاضا دارم همیشه و در هر حالتی از ماسک استفاده کنند، به هیچ عنوان از منزل خارج نشوند ، از آموزش های آنلاین برای فرزندانشان استفاده کنند و در موارد بسیار ضروری حداقل فاصله ۲ متر را از دیگران رعایت کنند ، در غیر اینصورت هیچ فردی، هیچ سازمانی و هیچ مسئولی قادر به کنترل این اپیدمی نخواهد بود.

بیمارستان دانشگاه علوم پزشکی رئیس دانشگاه علوم پزشکی فوت ماسک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر