کد خبر: 985563 A

در گفت وگو با ایلنا مطرح شد:

رئیس جامعه هتل‌داران استان اردبیل اخذ مجوز احداث آب‌درمانی به ارتفاع 44 متر در زمینی به مساحت 700 متر را عاملی پر خطر و باعث انحراف چشمه‌ها دانست و از مسئولان خواستار تغییر مکان این پروژه از مرکز شهر شد.

رضا آستانی رئیس‌هیات مدیره جامعه آب‌درمانی استان اردبیل در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا اظهار کرد:  متاسفانه خطری به مراتب بیشتر از کرونا در حال تهدید سرعین است و به رغم ممنوعیت احداث آبگرم در داخل شهر سرعین شاهد اخذ مجوز احداث آب‌درمانی توسط کمیسیون ماده پنج به پروژه ای به ارتفاع ۴۴ متر و در زمین ۷۰۰ متری هستیم.

وی افزود: این پروژه متاسفانه روی چشمه اصلی که تامین کننده آب تمامی آب‌درمانی سرعین است احداث می‌شود و می تواند موجب انحراف چشمه شود.

رئیس جامعه هتلداران استان اردبیل عنوان کرد: بنده به‌عنوان مسئول جامعه آب‌درمانی های استان به ارتفاع ۴۳ متری این پروژه آن هم در زمین ۷۰۰ متری که داخل شهر است نمی‌توانم نظری بدهم و باید شورا و شهرداری پاسخگو باشند که ساختمان بالای ۱۲ طبقه چگونه در مرکز ترافیکی سرعین احداث می شود.

آستانی تصریح کرد : سابقا نیز این اتفاق در زلزله ۷۵ افتاده است که چشمه از مسیر خود منحرف شده و اگر پس از حفاری عریض و طویلی که قرار است روی چشمه انجام شود چشمه اصلی آبگرم های سرعین منحرف شود آبدرمانی‌ها بی آب  مانده و به خطر خواهند افتاد.

این فعال بخش گردشگری با اشاره به اینکه باید استاندار اردبیل پاسخگو باشد، تاکید کرد: چشمه آرتزین سرعین با ۵۰ درجه حرارت اگر دچار انحراف شود می‌تواند خسارت جبران ناپذیری حتی به ساختمان‌های اطراف بزند.

آستانی با اعلام حمایت از سرمایه گذار این طرح گفت: آماده حمایت سرمایه گذار در محلی غیر از این مکان هستیم و به هیچ عنوان مخالف سرمایه‌گذاری و احداث آبگرم خارج محدوده شهری نیستیم.

استان اردبیل خطر پروژه سرعین آبگرم شهرستان سرعین چشمه آبگرم رضا آستانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر