کد خبر: 985429 A

فرمانده انتظامی استان اردبیل خبر داد؛

فرمانده انتظامی استان اردبیل با شرکت در برنامه تلویزیونی شبکه سبلان به تشریح اقدامات انتظامی استان اردبیل پرداخت و این استان را از استان های امن کشور نامید.

به گزارش ایلنا، سردار هوشنگ حسینی در این برنامه به بیان بخشی از آمار و عملکرد اقدامات صورت گرفته توسط نیروی انتظامی پرداخته و گفت: برابر بررسی های آماری، در خصوص وقوع جعل، 9 درصد کاهش داریم و 81 درصد پرونده ها کشف شده اند.

وی افزود: در خصوص جرائم اقتصادی نیز 5% کاهش داریم و در مبارزه با جرائم اقتصادی و مالی، که از اولویت های ناجا است، 37 فقره لوازم و کالاهای اساسی احتکار شده به ارزش بیش از 95 میلیارد ریال کشف شده است و همچنین در خصوص قاچاق کالا و ارز، در سالجاری 56 درصد افزایش داشته ایم.

فرمانده انتظامی استان اردبیل ادامه داد: در زمینه سرقت از منزل 21 درصد و سرقت از مغازه 9 درصد کاهش در سطح استان داشته ایم.

سردار حسینی با بیان اینکه استان اردبیل جزو استان های امن کشور است، تصریح کرد: 84 درصد از این سرقت ها کشف شده و در این خصوص 11 درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته ایم.

وی در خصوص آمار تصادفات رخ داده در استان نیز بیان کرد: کل تصادفات درون شهری و برون شهری رخ داده در سالجازی 47 درصد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته کاهش داشته و   مصدومیت ناشی از تصادفات نیز خوشبختانه کاهش 17 درصدی داشته است.

فرمانده انتظامی استان اردبیل در خصوص جرایم سایبری نیز بیان کرد: وقوع جرایم سایبری 27 درصد کاهش داشته و  غالب جرائم این حوزه شامل برداشت اینترنتی غیر مجاز، هتک حیثیت و کلاهبرداری اینترنتی است که در این زمینه نیز 100 درصد جرائم سایبری کشف شده است.

سردار حسینی ادامه داد: وقوع جرم شرارت نسبت به سال قبل 92 درصد افزایش داشته و در این خصوص تعداد 234 نفر اراذل و اوباش شناسایی و دستگیر شده اند.

 

 

استان اردبیل سرقت نیروی انتظامی امنیت تصادفات ارازل و اوباش همدلی مومنانه هوشنگ حسینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر