کد خبر: 985261 A

شهردار اردبیل:

شهردار اردبیل با اشاره به اینکه حاشیه‌سازی‌ها مانع پیشرفت پروژه پل قدس نخواهد شد، بیان کرد: بهتر است همه برای تکمیل این نماد با ارزش شهری همکاری کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حمید لطف‌اللهیان در جلسه رسمی شورای شهر اردبیل با قدردانی از مسئولان استانی و نمایندگان در بازدید و حمایت از احداث پل قدس اظهار کرد: شهرداری به عنوان یک نهاد عمومی نیازمند همراهی و مشارکت مردم در اجرای پروژه‌هاست تا توسعه متوازن شهری اتفاق بیفتد.

 زمان‌بندی پروژه کاملا مشخص و معین است

لطف‌اللهیان افزود: زمان‌بندی پروژه کاملا مشخص و معین است و مدیر، مشاور و ناظر پروژه به صورت دقیق بر روند اجرایی و روزانه احداث پل قدس نظارت دارند تا با برگزاری جلسات کارگاهی مشکلات و نقیصه احتمالی رفع شود.

وی ادامه داد: خارج از مجموعه شهرداری قرار است مدیر پروژه پل قدس انتخاب شود تا به صورت مستقیم پاسخگوی مراحل اجرایی این پروژه باشد.

شهردار اردبیل تصریح کرد: در حال حاضر و در جبهه‌های کاری متعدد احداث پل قدس اعم از عملیات خاکبرداری، بتن، آرماتوربندی و قالب‌بندی حتی به صورت شبانه در حال انجام است و این پروژه بدون انسداد ترافیکی و کمترین محدودیت تردد در حال اجراست.

لطف‌اللهیان به هزینه‌های بالای انسداد ترافیکی در این مسیر اشاره کرد و گفت: با تدابیر مناسب اجازه ندادیم خیابان امام و میدان قدس مسدود شود بلکه نیروهای مهندسی و کارگری سعی کردند تا به سرعت اجرای پروژه کمک کنند.

وی اضافه کرد: تاکنون حق و حقوق کارگران و پرسنل فعال این پروژه که عمدتا مجموعه‌های بومی و محلی هستند پرداخت شده و هیچ بدهی به این پرسنل وجود ندارد.

شهردار اردبیل در مورد احداث المان در میدان وحدت و سرعت گرفتن این پروژه در هفته‌های اخیر اظهار کرد: با تامین تجهیزات و مصالح مورد نیاز احداث این المان در هفته‌های اخیر سرعت گرفته و تلاش می‌کنیم به خواسته و مطالبه اهالی در تکمیل و راه‌اندازی این بنا پاسخی مثبت دهیم.

با تبلیغات منفی پروژه متوقف نخواهد شد

وی با انتقاد از برخی افراد که به روند اجرایی پل ابهام وارد می‌کنند، گفت: این پروژه فعال با ایجاد حواشی و تبلیغات منفی متوقف نخواهد شد و بهتر است همه به تکمیل این پل به عنوان یک نماد با ارزش شهری کمک کنند.

شهردار اردبیل اقدام اخیر شهرداری را در ر‌اه‌اندازی دبیرخانه مستقل کمیسیون ماده 100 در راستای شفاف‌سازی و کاهش تبعیض در تخلفات شهرداری یادآور شد و بیان کرد:  سیستم دبیرخانه و اقدام موثر کمیسیون ماده 100 ارزشمند است و باید بیش از گذشته به اقدامات کارشناسی در این حوزه بها داده و در مراحل اولیه با جلوگیری از وقوع تخلفات به کاهش پرونده‌های ورودی به این کمیسیون کمک کرد.

وی در پایان اظهار کرد: با پیگیری نمایندگان اردبیل در مجلس اعتبار مناسب دولتی برای اجرای پروژه زیرسازی و آسفالت مسیرهای دسترسی به ایران آباد و عدالت آباد و همچنین احداث مجموعه ورزشی در نظر گرفته شده است که با انتخاب پیمانکار عملیات اجرایی این پروژه‌ها در اردبیل شروع شده است.

شهرداری اردبیل حمید لطف اللهیان عملیات اجرایی پل قدس پل قدس اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر