کد خبر: 984632 A

معاون سیاسی استاندار اردبیل خبر داد؛

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اردبیل گفت: تا کنون ۸۸ نفر متکدی خیابانی از سوی دستگاه های ذیربط در اردبیل شناسایی شده و برای ساماندهی این افراد اقدامات اساسی انجام شده است.

به گزارش ایلنا، بهروز ندایی در جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی استان اردبیل اظهار کرد: وضعیت کودکان کار در اردبیل چندان به‌صورت سیستمی حاد نیست و افرادی که در خیابان ها و چهارراه ها فعال هستند که خانواده آنها تحت پوشش هیچ نهاد حمایتی نیست.

وی با بیان اینکه برخی افراد گدایی را برای خود به عنوان شغل انتخاب کرده اند افزود: طبق بررسی های انجام شده افرادی که از لحاظ مالی مشکل چندانی ندارند اما هر روز در سطح شهر تکدی ‌گری می‌کنند و با برنامه ریزی های انجام شده ساماندهی و کنترل می شوند. 

معاون سیاسی استاندار اردبیل با تاکید بر اینکه رسانه ها و صدا و سیما باید اطلاع رسانی مناسبی انجام دهند، بیان کرد: صدا و سیما برای این بخش می تواند فیلم های مستند کار می کند و تشکل های مردم نهاد و انجمن های خیریه نیز  همکاری لازم را انجام می دهند.

ندایی تصریح کرد: طبق آمار دقیق کلا در سطح استان نزدیک ۳۰۰ نفر کودکان کار، متکدیان و افراد دست فروش متکدی وجود دارد که ساماندهی این افراد کار سختی نیست و با کمک دفاتر تسهیل گر در حاشیه شهر قابل کنترل هستند البته باید پیشنهاد و خواسته این دفاتر از دستگاه های مرتبط مشخص شده و طبق خواسته آنان انتظارات حل و فصل شود.

وی ادامه داد: شورای برنامه ریزی و توسعه استان بالاترین مرجع تقسیم اعتبار است و کارگروه زیادی زیر نظر این شورا فعالیت می کرده و تجمیع شده و به ۴ کارگروه تقلیل یافته است بنابرین اعتبارات بر اساس پیشنهاد های کارگروه های مرتبط تخصیص داده می شود. 

معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل با اشاره به اینکه در ساماندهی متکدیان و کودکان کار همکاری های بین بخشی ضرورت دارد، افزود: ۲۵۸ میلیون تومان برای سال گذشته و ۱۱۴میلیون تومان برای امسال از سوی سازمان بهزیستی استان برای ساماندهی این افراد هزینه شده است.   

بهروز ندایی از دستگاه های اجرایی متولی ساماندهی متکدیان خواست طی برگزاری جلسات مختلف و الگوبرداری از استان های موفق برای همیشه بحث ساماندهی این افراد در سطح شهر برچیده شود.

در این جلسه مدیرکل سازمان بهزیستی استان اردبیل و نماینده دفاتر تسهیل‌گر حاشیه شهر گزارش کلی از آخرین وضعیت متکدیان و کودکار کار اردبیل ارائه کردند.

 

اردبیل کودکان کار متکدیان کودک کار متکدی استانداری اردبیل بهروز ندایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر