کد خبر: 984510 A

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اراک:

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اراک گفت: بر اساس قوانین و مقررات کشور و مصوبات شورای عالی فضای مجازی هرگونه استفاده نهادها و ادارات از شبکه‌های اجتماعی خارجی ممنوع بوده و تخلف است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، عباس قاسمی افزود: چنانچه در بسترهای خارجی ممنوعه، کلاس و آموزشی برگزار شود، فاقد وجاهت قانونی است و دانش آموزان و دانشجویان تکلیفی برای حضور در این آموزش‌ها ندارند. دانشجویان و والدین دانش آموزان می توانند نسبت به این امر از طریق حراست دستگاه‌های مربوطه شکایت و اعتراض خود را منعکس کنند. در صورت بروز هرگونه حادثه ناگوار ناشی از استفاده از پیام رسان های خارجی، در راستای مسئولیت کیفری و حقوقی با مسببین و متخلفین با قاطعیت برخورد خواهد شد.

وی ادامه داد: در این رابطه نامه ای خطاب به مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی ارسال شده که در این نامه عنوان شده در شرایط خاص کنونی کشور که ناشی از شیوع ویروس کرونا است و ضرورت استفاده از فضای مجازی جهت آموزش و پرورش دانش آموزان و از دیدگاهی دیگر فضای افسارگسیخته پیام رسان‌های خارجی نظیر تلگرام، اینستاگرام و واتساپ که با وجود برخی از بد افزارها و چالش‌ها نظیر چالش مومو و... می‌تواند برای کودکان و نوجوانان آسیب پذیری شدید روحی، روانی و حتی جانی داشته باشد، لذا کلیه مدارس و معلمان صرفا از قابلیت های نرم افزار تحت نظارت آموزش و پرورش (شاد) و در صورت ضرورت از پیام رسان‌های داخلی و بومی استفاده کنند.

دادستان عمومی و انقلاب اراک عباس قاسمی آموزش های مجازی ممنوعیت پیام رسان های خارجی پیام رسان های داخلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر