کد خبر: 984492 A

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی خبر داد:

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: امروز سه‌شنبه هوای کلانشهر اراک، برای ششمین روز متوالی برای گروه‌های حساس در وضعیت ناسالم قرار گرفت.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا، رضا میرزایی با اعلام این مطلب افزود: طبق اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر اراک، شاخص کیفیت هوای اراک در ساعت ۷ صبح امروز به ۱۵۳ رسید. علت اصلی این آلایندگی در هوای اراک ذرات معلق با قطر کمتر از ۲ و نیم میکرون است و بالاترین شاخص آلودگی مربوط به ایستگاه استانداری واقع در میدان حافظیه است.

وی با بیان اینکه اراک یکی از 8 کلانشهر آلوده کشور است که از ابتدای امسال تاکنون ۲۰ روز ناسالم در کارنامه خود به ثبت رسانده است، ادامه داد: با توجه به تداوم آلودگی از چند روز گذشته و تشدید شیوع بیماری کرونا و امکان اثرات زیانبار همزمان این ۲ عامل، انتظار می رود مردم از رفت و آمد در محیط‌های شلوغ و پر تردد خودداری کنند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی اظهار داشت: تمام بیماران قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان از فعالیت بدنی در فضای باز بپرهیزند و رانندگان نیز دقت لازم در هنگام سوختگیری در جایگاه‌ها و جلوگیری از سر ریز شدن بنزین و سایر سوخت‌ها را داشته باشند.

میرزایی تصریح کرد: خودداری از انجام هرگونه فعالیت که منجر به افزایش آلودگی هوا شود، مانند روشن کردن آتش در معابر، سوزاندن لاستیک، عملیات قیرکاری و عمرانی، ضروری است و باید مورد توجه قرار گیرد. 

آلودگی هوا اراک وضعیت ناسالم برای گروه های حساس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر