سرخط خبرها:
کد خبر: 984347 A

درگفت وگو با ایلنا مطرح شد:

پیوستن به شبکه شهرهای خلاق جهان فرصتی تازه برای شهر تبریز است تا از تجربه های جهانی در این زمینه بهره بگیریم و داشته های خود را به جهانیان معرفی کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز، یکی از پروژه هایی که چند سالی است در یونسکو مورد استقبال قرار گرفته، پیوستن به شبکه شهرهای خلاق و یادگیرنده است. شهرهای اندکی در جهان هستند که موفق می شوند پرونده‌های کاملی را در این رابطه ارائه دهند و زیرساخت های خود را به حدی ارتقا دهند که به عنوان شهر خلاق جهانی شناخته شوند.

مسئول کمیته و پیگیری و ثبت شهر تبریز در این باره به خبرنگار ایلنا گفت: این شهرها می توانند داشته های خود را بهتر معرفی کرده و با این اتفاق شاهد رونق گردشگری و رونق اقتصادی،توانمندسازی در شکوفایی بخش های مختلف اقتصادی، جذب بنگاه‌های اقتصادی نوظهور و استفاده از تجربیات جهانی و انتقال تجربیات خود به دیگر کشورها باشیم که در نتیجه شهر تبریز می‌تواند از لحاظ اقتصادی در مسیر توسعه پایدار قدم بردارد.

هادی پاشاچینی ادامه داد: بر این اعتقاد هستیم که این پیشرفت‌ها در طولانی مدت می‌توانند با همکاری مراجع بین‌المللی کامل شوند که نتیجه این همکاری‌ها راه را برای پیشرفت هر چه بیشتر و بهتر و نیز شناخته شدن شهر تبریز نزد کشورهای مختلف هموار کند.

وی افزود: تبریز حرف های ناگفته بسیاری در عرصه های مختلف دارد از جمله قابلیت جهانی شدن که این امر با ثبت شهر تبریز به عنوان شهر خلاق در یونسکو محقق خواهد شد. باید با همراهی شهروندان عزیز شهر تبریز این اتفاق مهم را رقم بزنیم.

توسعه پایدار جهان گردشگری یونسکو تبریز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر