کد خبر: 984164 A

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان گفت :به دلیل غفلت برخی مدیران و تکرار مشکلات پیش آمده در روستای فولاد محله از اهالی این روستا عذر خواهی می کنم . بنیاد مسکن افراد زیان دیده را شناسایی و برای جبران خسارت آنان اقدام کند .

به گزارش ایلنا از سمنان، منوچهر فخری معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان در جلسه پیشگیری هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران که دوشنبه ۲۸ مهر ماه به میزبانی سالن مدیریت بحران استانداری سمنان برگزار شد با اشاره به جایگاه ممتاز و ارزشمند روستای فولاد محله در شهرستان مهدیشهرگفت : فولاد محله دارای چشم اندازهایی بی نظیر و منحصر به فرد است که به عنوان یکی از اماکن گردشگری و تفرجگاه های مردم استان سمنان است.

فخری تصریح کرد : بر اساس نظر کارشناسان هواشناسی ، در پاییز و زمستان امسال شاهد بارش های به مراتب بیشتری از سالهای گذشته در سطح استان خواهیم بود که لازم است از هم اینک به فکر بوده و راهکارهای لازم را پیش بینی کنیم .‌

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان در ادامه با اشاره به مشکل بالا آمدن آب در سطح اراضی و خانه های مردم روستا و تکرار این مشکل پس از ده سال ، گفت : این امر موید این ادعاست که متاسفانه ما کار را به درستی به انجام نرسانده و از این موضوع غفلت کرده و اقدامات مورد نیاز را در سالهای قبل انجام نداده ایم .

فخری اضافه کرد : خشکسالی های چند سال اخیر سبب شد تا در انجام لایروبی قنوات و مسیل رودخانه ها دچار غفلت شویم و نتیجه  این غفلت را نیز در بارندگی های سال ۱۳۹۷ و جاری شدن سیل در مناطق مختلف استان مشاهده کردیم .‌

وی گفت : پس از لایروبی این دو حلقه چاه که توسط دهیاری ، شورای اسلامی روستا و مشارکت مالکان آن انجام خواهد شد ، سازمان آب منطقه ای سمنان نیز می بایست دو حلقه چاه جدید را پس از مکان یابی مناسب حفر و در مواقع ضروری و بحران از آنها استفاده کند .

فخری اضافه کرد : با مدیریت جهاد کشاورزی و مشارکت مالکان مقرر شد تا لایروبی قنوات روستا نیز انجام شده و همچنین زه کشی روستای فولاد محله نیز در دستور کار دستگاه مربوطه قرار گیرد ‌.

فخری همچنین به اداره کل مدیریت بحران استانداری سمنان نیز ماموریت داد تا رصد وضعیت روستای فولاد محله را در دستور کار خود قرار داده و در جهت هماهنگی با دستگاه ها و رفع مشکل روستا ، اقدام عاجل را به انجام رساند .

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان در ادامه با تاکید بر لزوم انجام اقدامات مشترک میان دستگاهی گفت : بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ، با آمادگی کامل تلاش کند تا از هم اکنون افراد زیان دیده در این مشکل را شناسایی و برای رفع مصائب مردم و جبران خسارت آنان اقدام کند .

فخری همچنین از دهیار روستای فولاد محله نیز خواست ، ضمن بررسی و رصد دقیق موقعیت روستا چنانچه جهت انجام مصوبات جلسه نیاز به تجهیزات و امکانات فنی و تجهیزات سنگین است در اسرع وقت به منظور هماهنگی با دستگاه های مربوطه و ارسال تجهیزات موضوع را اعلام کند.

فخری در پایان اظهار داشت : تلاش خواهیم کرد تا هفته  آینده ضمن سفر به فولاد محله و بازدید میدانی از روستا ، نتیجه  اقدامات و مصوبات این جلسه را مورد ارزیابی و رصد قرار دهیم.

 

معاون عمرانی استاندار سمنان فولاد محله بالا آمدن سطح آب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر