کد خبر: 984093 A

یک مقام کنیایی مطرح کرد:

استاندار بومت جمهوری کنیا که در قالب یک هیات دولتی به کشورمان سفر کرده است، گفت: تصور ما از ایران در جریان سفر به این کشور نسبت به آنچه از قبل در ذهن داشتیم، ۱۸۰ درجه تغییر کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، هیلاری بارچوک بعدازظهر دوشنبه در دیدار با جمعی از مسئولان و فعالان تجاری استان قزوین، با بیان این مطلب افزود: با ثبت چهره مثبتی از ایران به کشور خود سفر خواهیم کرد و حتما برای سفرهای بعدی نیز برنامه ریزی می کنیم.

وی اظهار کرد: ایران کشوری زیبا و پهناور بوده و از ظرفیت های بسیار بالایی در حوزه های اقتصادی برخوردار است.

استاندار بومت جمهوری کنیا  تصریح کرد: خواستار تعمیق و گسترش روابط خود با جمهوری اسلامی ایران هستیم و روابط ما با ایران در راستای تامین منافع خود بوده و از کشور ثالثی تاثیر نمی گیرد.

وی افزود: تحریم‌های آمریکا شرایط‌سختی را برای اقتصاد ایران فراهم کرده است اما ایران از ظرفیت‌های اقتصادی بسیار فراوانی برخوردار است و می تواند با وجود مشکلات پیش آمده با تدبیر لازم، برای رشد و توسعه اقتصاد خود برنامه ریزی کند.

این مقام کنیایی اظهارکرد: ما با توجه به استعدادهای زیاد کشاورزی در کشور و استان خود بسیار علاقه مند هستیم تا از تجارب علمی و فناوری های در اختیار ایران در این حوزه بهره مند شویم.

استاندار بومت جمهوری کنیا تصریح کرد: ایران و کنیا و به ویژه بومت و قزوین که از استان های با قابلیت‌های بالای کشاورزی هستند می توانند همکاری های تجاری خود را گسترش دهند.

بارچوک خاطرنشان کرد: سرمایه گذاران ایرانی می توانند از طریق حضور در کنیا با کشورهای شرق قاره آفریقا به تجارت پرداخته و مبادلات تجاری داشته باشند و همچنین سرمایه گذاران کنیایی را نیز برای حضور در ایران و فرصت تجارت با این کشور و کشورهای حوزه اوراسیا تشویق می کنیم.

وی افزود: از سفارت جمهوری اسلامی ایران در کنیا بابت معرفی ظرفیت های اقتصادی این کشور قدردانی می‌کنیم و امیدواریم سفر ما به ایران زمینه توسعه همکاری های تجاری و فرهنگی میان دو کشور را فراهم کند.

کنیا با ۵۱ میلیون جمعیت به پایتختی نایروبی در شرق آفریقا قرار دارد.

بومت یکی از 47 استان کنیا و قطب تولید چای در این کشور و همچنین آفریقاست.

اقتصاد ایران ایران تجارت ذهن کنیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر