کد خبر: 984050 A

معاون سازمان صمت استان مرکزی خبر داد:

معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: با پیگیری‌های انجام شده در سال جاری، تعداد ۳۳ واحد صنعتی و تولیدی راکد استان به چرخه تولید و اشتغال بازگشت.

به گزارش خبرنگار ایلنا، عادل لهراسبی افزود: علیرغم مشکلات اقتصادی موجود، استان مرکزی در احیای واحدهای صنعتی راکد دارای رتبه دوم در کشور است و با این شرایط احیای ۳۳ واحد صنعتی راکد در ۶ ماه آمار قابل توجهی محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه فعال‌سازی 1500 واحد تولیدی در نقاط مختلف کشور در دستور کار وزارت صمت قرار گرفته است، ادامه داد: سهم استان مرکزی از این موضوع ۷۰ واحد تولیدی است که اکنون ۳۳ واحد احیا و بقیه نیز تا پایان سال به چرخه تولید باز می‌گردند.

معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی اظهار داشت: تعداد واحدهای تولیدی راکد استان مرکزی ۳۵۰ واحد است. همچنین بر اساس گزارش‌های موجود میانگین واحدهای تولیدی راکد استان مرکزی به نسبت واحدهای فعال ۱۲ و نیم درصد است در صورتی که این میزان در کشور ۲۲ درصد است. این موضوع نشان دهنده آن است که شرایط استان مرکزی از این لحاظ رضایت بخش ارزیابی می‌شود.

لهراسبی با اشاره به اینکه احیای این واحدهای تولیدی به مراتب آسان‌تر از ایجاد واحدهای تولیدی جدید است و به همین دلیل وزارت صمت نسبت به این مهم توجه ویژه دارد، تصریح کرد: بر این اساس و با استفاده از تیم‌های تخصصی صنعتی، دلایل اصلی رکود واحدهای تولیدی استان مرکزی از سوی مورد بررسی قرار گرفت و عارضه یابی شد و در نهایت با حمایت‌های مختلفی از قبیل پرداخت تسهیلات، تأمین سرمایه در گردش، تأمین مواد اولیه، نیروی انسانی و تأمین بازار محصولات، به چرخه تولید بازگشتند. 

سازمان صمت استان مرکزی عادل لهراسبی معاون امور صنایع واحدهای راکد تولیدی و صنعتی بازگشت به چرخه کار بازیابی اشتغال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر