کد خبر: 983999 A

قبادی خبر داد:

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین گفت: سرمایه‌گذارانی از ۳۰ کشور دنیا تاکنون در زمینه‌های مختلف صنعتی و کشاورزی در این استان حضور داشته و اقدام به سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، عیسی قبادی روز دوشنبه در دیدار با اعضای هیات دولتی که از استان بومت کشور کنیا به قزوین سفر کرده اند، با اعلام این خبر گفت: نزدیکی به تهران، داشتن موقعیت ارتباطی بین ۱۲ استان و وجود زیرساخت‌های صنعتی قابل توجه، قزوین را به عنوان استانی جذاب برای سرمایه‌گذاران خارجی تبدیل کرده است.

وی اظهار کرد: قزوین از قابلیت های صنعتی بالایی برخوردار است و نخستین شهر صنعتی ایران در این استان ایجاد شده و در حال حاضر نیز دارای ۲۰ شهرک و ناحیه صنعتی است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین افزود: قزوین قطب تولید شیشه، کاشی و سرامیک و مواد شوینده در ایران است و در این محصولات ظرفیت صادراتی بالایی دارد که می‌تواند مورد توجه سرمایه‌گذاران کنیایی قرار بگیرد.

قبادی تصریح کرد: قزوین در زمینه کشاورزی نیز استعدادهای بالایی دارد و قطب تولید شیر، تخم مرغ، انگور، کشمش و زیتون در ایران است.

این مقام مسئول اظهار کرد: قزوین همچنین از پیشینه فرهنگی غنی برخوردار است و در دوره صفویه بیش از نیم قرن پایتخت ایران بوده و امروز با برخورداری از صدها اثر تاریخی و طبیعی از استان های جذاب ایران در حوزه گردشگری است.

قبادی افزود: قزوین همچنین با داشتن بیش از ۱۰۰ هزار دانشجو یک استان علمی و دانشگاهی محسوب می‌شود و با برخورداری از دانشگاه بین المللی امام خمیتی (ره) از نقاط مختلف دنیا دارای دانشجو است.

وی تصریح کرد: امیدواریم سفر هیات دولتی کنیا به ایران و قزوین به تعمیق و گسترش روابط بین ۲ کشور بیانجامد.

پایتخت سرمایه سرمایه گذاری کشاورزی معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر