کد خبر: 983936 A

صبح امروز انجام شد؛

کانون سراسری انجمن‌های صنفی رانندگان وانت بارهای کشور روز دوشنبه با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین در اداره تعاون استان افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، مراسم آغاز به کار کانون سراسری انجمن‌های صنفی رانندگان وانت بارهای کشور به عنوان یکی از دستور جلسات کمیسیون حمل و نقل، گمرک و ترانزیت اتاق تعاون استان امروز در سالن جلسات اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان برگزار شد.

مسئول انجمن صنفی رانندگان وانت استان و کانون سراسری انجمن‌های صنفی رانندگان وانت بارهای کشور در این جلسه گفت: از عملکرد خود در حوزه ساماندهی وانت بارها در استان و کشور راضی نیستیم و سال‌هاست در جلسات مختلف، دلایل آن را واکاوی کرده و به چهار مشکل اصلی رسیده ایم.

سیدرضا محمدی افزود: متاسفانه ما در حوزه تصمیم سازی در کلان کشور فاقد یک تشکل رسمی و قانونی و مورد قبول ذینفعان بودیم که با تلاش‌های صورت گرفته طی یکسال و نیم اخیر با همکاری سایر استان‌ها امروز شاهد افتتاح کانون کشوری وانت بارها در شهر قزوین هستیم.

وی اظهار کرد: امیدواریم افتتاح این کانون منشا خیر برای فعالان این حوزه باشد و بتواند بخشی از مشکلات و معضلات آنها را مرتفع سازد.

محمدی تصریح کرد: خوشبختانه با تعامل خوبی که با مجموعه حمل و نقل و راهداری، اتحادیه‌های کشوری حمل و نقل و سایر تشکلات برقرار کرده ایم موفق شدیم مشکلات مجموعه را احصا کرده و برای حل آنها تلاش کنیم.

این مقام مسئول اظهارکرد: یکی از مشکلات ما نداشتن اطلاعات سالم و به روز در مجموعه بود که امکان هرگونه برنامه ریزی و بسترسازی را از ما سلب می کرد.

وی افزود: همچنین نبود هماهنگی در حوزه وانت بارها با توجه به تعداد زیاد دستگاه‌ها و کثرت متولیان این حوزه به خاطر تنوع کاری از دیگر مشکلات ما بود.

محمدی خاطر نشان کرد: حدود ۱۵ هزار دستگاه وانت بار در استان و ۲ میلیون دستگاه وانت بار در کل کشور در حوزه حمل و نقل شخصی، سازمانی، عمومی، درون و برون شهری، امداد و ... فعالیت دارند که با توجه به این موضوع،  ساماندهی این بخش به یک کار فراسازمانی نیازمند است.

این مقام مسئول افزود: ما به نمایندگی از کمیسیون حمل و نقل و ترانزیت اتاق ایران موظف شده ایم دو موضوع جمع آوری اطلاعات و دیتای سالم و استفاده از فناوری روز را به صورت پایلوت در استان قزوین راهبری کرده و نتایج آن را به سایر استان‌ها تسری دهیم.

 

ایران مشکلات معاون رانندگان وانت بار انجمن های صنفی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر