کد خبر: 983687 A

مدیرکل امور روستایی استانداری سمنان:

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان گفت: دفتر امور روستایی استانداری آمادگی دارد تا با عقد تفاهمنامه ای با آموزش و پرورش در راستای ارتقاء شاخص‌ها در جمعیت روستایی استان در مسیر حرکت به سمت محو بیسوادی گام بردارد.

به گزارش ایلنا از سمنان، مهدی صمیمیان مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراها استانداری سمنان بیان کرد: بر اساس آخرین سرشماری‌ها بالغ بر ۲۰ درصد جمعیت استان را بخش روستایی تشکیل می‌دهد که ارائه آموزش، تسهیل و فراهم سازی زمینه و بستر دریافت آموزش برای بیسوادان در بخش روستایی امری حائز اهمیت و ضروری است.

وی افزود: به واسطه جمعیت روستایی قابل توجهی که در استان وجود دارد نیاز است تا توجه ویژه ای به این قشر در بحث سواد و سواد آموزی شود.

صمیمیان اظهار داشت: ارتقاءسطح آگاهی‌های جامعه روستایی استان، کسب توانایی خواندن و نوشتن، روخوانی قرآن و توسعه مهارت های اساسی زندگی، حرفه ای و ارتقاء فرهنگ عمومی و تحکیم و تعمیق سواد بی سوادان و کم سوادان از جمله اهداف این تفاهمنامه است.

وی یادآور شد: ارتقاء شاخص سواد در گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال در جامعه روستایی استان و تحت پوشش قرار دادن تمام بی سوادان و کم سوادان در بازه زمانی مشخص نیز از اهداف کمی این تفاهم نامه است.

صمیمیان بیان کرد: ۴ هزار و ۴۱۴ نفر بر اساس آخرین سرشماری در بخش روستایی استان وجود داشته که در این راستا تلاش خواهیم کرد تا تعداد بی سوادان در سطح روستاها را کاهش دهیم.

مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان خاطر نشان کرد: به همین ‌منظور و در راستای پیشبرد اهداف این طرح ۴۰۰ فقره تسهیلات تشویقی تا سقف ۵ میلیون تومان در جهت ترغیب روستائیان و افراد کم سواد و بی سواد در روستاها برای امر سواد آموزی از سوی دفتر روستایی و شوراها استانداری سمنان در نظر گرفته شده است.

روستاهای استان سمنان مدیر کل روستایی و شوراهای استانداری سمنان آموزش و پرورش سمنان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر