کد خبر: 983657 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان خبر دادَ؛

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان با اشاره به افزایش تعداد بیماران کرونایی عنوان کرد: پنج دستگاه ونتیلاتور پیشرفته به ارزش 12 میلیارد و پانصد میلیون ریال برای بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ ولایت نصب می‌شود.

به گزارش ایلنا از سمنان، نوید دانایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان ضمن بیان اینکه پنج دستگاه ونتیلاتور به ظرفیت بیمارستان ولایت دامغان اضافه‌شده است، گفت: با توجه به کفاف دستگاه های ونتیلاتور موجود در بیمارستان ولایت برای مراجعان در راستای پیش بینی شرایط آینده و با توجه به اپیدمی کروناویروس در کشور و این استان تعداد پنج دستگاه ونتیلاتور (دستگاه تنفس مصنوعی) پیشرفته به بخش‌های ویژه بیمارستان ولایت دامغان اختصاص یافت.

وی برای توزیع تجهیزات سرمایه‌ای پزشکی، بیان داشت: با توجه به بررسی‌های به‌عمل‌آمده از سوی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی، این دانشگاه با تمام توان درصدد است تا تجهیزات سرمایه‌ای پزشکی بیمارستان‌های تحت پوشش را به همت معاونت غذا و دارو دانشگاه تهیه و جهت ارتقای خدمات به مراجعان بین بیمارستان‌ها توزیع کند.

نوید دانایی درباره تجهیزات سرمایه‌ای پزشکی تحویل داده‌شده به بیمارستان‌های تحت پوشش، اظهار داشت: بنا بر اعلام نیاز بیمارستان‌های تحت پوشش این دانشگاه و هماهنگی‌های انجام‌شده با معاونت درمان وزارت بهداشت تاکنون ملزومات مصرفی و سرمایه‌ای پزشکی زیادی تهیه و توزیع ‌شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان تصریح کرد: با شیوع کرونا اقلام خریداری‌شده بلافاصله برای بیمارستان‌های تحت پوشش ارسال‌شده است.

کرونا ویروس ونتیلاتور دانشسگاه علوم پزشکی سمنان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر