کد خبر: 983478 A

نماینده آستارا در مجلس مطرح کرد:

نماینده آستارا در خانه ملت به مشکلات عمده در بیمارستان شهید بهشتی آستارا اشاره کرد و گفت : این بیمارستان به هیچ وجه استاندارد ساخته نشده است به طوری که تنها ظرفیت 6 تخت آی سی یو را دارد و بخش دیالیز بیمارستان نیز در بیمارستان قدیمی مستقر است.

به گزارش ایلنا از آستارا، نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تحریم اخیر ۱۸ بانک ایرانی از سوی آمریکا گفت: جمهوری اسلامی ایران از بدو شکل گیری انقلاب اسلامی مورد تحریم و تهدیدهای آمریکا قرار داشته است.

غلامرضا مرحبا با اشاره به اینکه تحریم‌ها در حوزه هسته‌ای علیه کشورمان به اوج خود رسیده است، افزود : تحریم ۱۸ بانک ایرانی اقدامی تبلیغاتی است.
 
وی گفت: برای مقابله با تحریم‌های دشمنان باید به توانمندی‌های داخلی بیشتر توجه شود اما متاسفانه از پتانسیل و ظرفیت جوانان تحصیلکرده استفاده نمی‌شود و قطعاً آن چیزی که شکست خواهد خورد توطئه‌های دشمنان در برابر ملت ایران است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در خصوص اختصاص ۴ میلیون تن قیر رایگان در 2 سال گذشته برای عمران شهرهای کشور گفت : این طرح هنوز به قانون تبدیل نشده و در کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در حال بررسی و نهایی شدن است.

غلامرضا مرحبا با تاکید بر لزوم مقابله با ایجاد رانت اختصاص قیر رایگان افزود : راه‌های مواصلاتی در روستاهای کشور به شدت در حوزه تامین قیر مشکل دارند و بسیاری از راه های روستایی در ۱۳ سال گذشته آسفالت نشده است و مجلس با مشخص کردن منابع تامین قیر و موارد مصرف آن نگرانی‌ها را در خصوص ایجاد رانت از بین برده است.

وی در ادامه با بیان اینکه هیچ کشوری در دنیا مانند جمهوری آذربایجان نزدیکی تاریخی، فرهنگی، زبانی و قومی با مردم کشورمان ندارد، گفت : وقتی جمهوری اسلامی ایران برای حضور اتباع آذری در کشور تسهیلات گسترده ای فراهم می‌کند، انتظار می رود که جمهوری آذربایجان نیز این مراودات را دو طرفه انجام دهد.

نماینده آستارا در خانه ملت با اشاره به همکاری و قول مساعد سفرای دو کشور در تهران و باکو در خصوص برقراری گذر مرزی مرزنشینان گفت: این مورد را در مجرای قانونی و با استفاده از اختیارات خود پیگیری می‌کنم تا تسهیلات متقابل برای هموطنانمان فراهم شود .

غلامرضا مرحبا با اشاره به ورود قرارگاه خاتم الانبیا در طرح راه آهن آستارا - رشت افزود : در حال حاضر استملاک و آزاد سازی مسیر خط ریلی آستارا به رشت در حال انجام است اما روند اجرای این طرح کند پیش می رود.

وی با انتقاد از روند عملیاتی شدن بارانداز ریلی آستارا - آستارا تصریح کرد: جمهوری آذربایجان ۲۵ سال به شکل قرارداد بیوتی این بارانداز را در اختیار خود دارد و طبق تعهدات انجام گرفته، باید پس از سرمایه گذاری، بهره برداری انجام می گرفت ولی در حال حاضر سرمایه گذاری به طور کامل انجام نشده و فنس کشی، حفظ و حراست از مجموعه، استقرار کامل گمرک و مواردی از این قبیل در انجام نشده است و این موجب نگرانی ماست و طرف آذری باید به تعهداتش در راه آهن آستارا عمل کند.
 
نماینده آستارا در خانه ملت در ادامه به مشکلات عمده در بیمارستان شهید بهشتی آستارا اشاره کرد و گفت : این بیمارستان به هیچ وجه استاندارد ساخته نشده است به طوری که این بیمارستان تنها ظرفیت 6 تخت آی سی یو را دارد و بخش دیالیز بیمارستان شهید بهشتی نیز در بیمارستان قدیمی مستقر است.

 غلامرضا مرحبا با اشاره به پروژه بیمارستان ۲۰ تختخوابی لوندویل آستارا نیز گفت: این پروژه با پیشرفت فیزیکی خوب در مراحل پایانی ساخت به سر می برد.

وی همچنین افزود : گمرک آستارا به سیستم‌های نرم‌افزاری پیشرفته ای مجهز شده است که احتمال جعل را کاهش داده و سرعت و دقت اجرای عملکرد گمرکی را افزایش می‌دهد.

 نماینده آستارا در  مجلس بر لزوم تجهیز گمرک آستارا به دستگاه های پیشرفته ‌ایکس ری نیز گفت: محموله‌های مرز آستارا امکان بازرسی فیزیکی را ندارند و نصب دستگاه‌های ایکس ری باید در دستور کار قرار گیرد.

غلامرضا مرحبا با اشاره به وجود تنش آبی در آستارا گفت: به رغم بارش‌های مناسب ، آب‌های زیرزمینی این شهرستان برای آشامیدن مناسب نیست و تصفیه خانه بهارستان دیگر جوابگوی تامین آب آشامیدنی شهرستان مرزی آستارا نیست.

وی با اشاره به رودخانه چلوند به عنوان یک تامین کننده آب شهرستان برای چند سال آینده تصریح کرد: با ورود سرمایه گذار بخش خصوصی و با ایجاد خطوط انتقال، تصفیه خانه و آب بند در میان مدت ، می‌توان مشکل آب آشامیدنی آستارا را حل کرد، امروز روستاهای ما در بی آبی به سر می‌برند و باید راه چاره ای اندیشید.

نماینده آستارا با اشاره به روند کند پیشرفت فیزیکی پروژه سد لاستیکی ملاهادی گفت: بخش عمده این سد برای تامین آب کشاورزی آستارا و بخش دیگر مصرف آشامیدنی دارد و امروز از برنامه بسیار عقب است.

غلامرضا مرحبا ادامه داد: در صورت اختصاص اعتبار برای این پروژه می توان یک آینده ی خوب برای آب شهرستان متصور بود.

وی در خصوص تعریض جاده آستارا - اردبیل نیز گفت: نقشه برداری این پروژه تا پل آقچای انجام گرفته و کل مسیر تا ونه بین باید توسط استان گیلان انجام شود.

استاندارد بیمارستان خانه ملت شهید بهشتی مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر