کد خبر: 983356 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان خبرداد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با بیان اینکه استان همچنان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد، از افزایش تعداد بیماران کرونایی در این استان خبر داد.

به گزارش ایلنا، سید احمد هاشمی در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در خراسان شمالی از افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در استان خبر داد و اظهار داشت: در حال حاضر تعداد افراد بستری شده ناشی از کرونا در بیمارستان های استان از 220 نفر به 250 نفر افزایش پیدا کرده است.

وی افزود: متأسفانه خراسان شمالی همچنان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد و به رغم افزایش تعداد موارد بستری در بیمارستان‌ها اما تعداد مرگ و میر ناشی از کرونا در خراسان شمالی کاهش یافته و روزانه دو تا سه نفر جان خود را بر اثر کرونا از دست می‌دهند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی تصریح کرد: در حال حاضر فاروج، شیروان، بجنورد و گرمه در وضعیت قرمز، اسفراین و راز و جرگلان در وضعیت نارنجی و جاجرم و مانه و سملقان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارد. همچنین درصد استفاده مردم استان از ماسک پایین آمده و به 38 درصد رسیده است.

هاشمی در ادامه خاطرنشان کرد: درصد استفاده مردم از ماسک در دفاتر پیشخوان به 77 درصد رسیده اما پروتکل‌های بهداشتی در این مرکز تنها 62 درصد رعایت می‌شود. در مراکز عرضه سوخت استان نیز 73 درصد شهروندان بهداشت فردی و استفاده از ماسک را در دستور کار خود قرار داده اما فاصله گذاری اجتماعی در این مراکز 47 درصد رعایت می‌شود.

وی تصریح کرد: در اماکن مذهبی٬ پروتکل‌های بهداشتی 92 درصد، استفاده از ماسک 88 درصد، فاصله گذاری اجتماعی 82 درصد، در پایانه‌های مسافربری درون شهری بهداشت فردی و ماسک 100 درصد، فاصله‌گذاری اجتماعی 50 درصد، در نانوایی‌ها بهداشت فردی 82 ، ماسک 92 و فاصله گذاری 57 درصد است.

بیمارستان خراسان شمالی دانشگاه علوم پزشکی ماسک مراکز درمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر