کد خبر: 983331 A

معاون استاندار آذربایجان شرقی تأکید کرد:

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه تامین سلامت مردم، اولویت اصلی ستاد استانی کروناست، گفت: با هر فردی که سلامت عمومی را به خطر می‌اندازد باید برخورد شود.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از تبریز، علیار راستگو در جلسه کمیته نظارت ستاد استانی مقابله با کرونا، اظهار داشت: تاکنون هیچ درمان یا واکسنی برای بیماری کرونا پیدا نشده و رعایت بهداشت فردی و شیوه‌نامه‌های بهداشتی، تنها راهکار برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: تأمین سلامت مردم، دغدغه اصلی ما در شرایط فعلی است و با هر شخصی که امنیت جانی مردم و جامعه را به خاطر اندازد برابر با ضوابط و مقررات برخورد می‌کنیم.

راستگو با بیان اینکه میزان رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی در ادارات استان نزدیک به 80 درصد است، ادامه داد: این آمار، قابل قبول نیست و باید 100 درصد افراد شاغل در ادارات، نسبت به رعایت شیوه‌نامه‌ها، اهتمام جدی داشته باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی اظهار داشت: بر اساس مصوبه ستاد کرونا ارائه خدمات به مراجعه‌کنندگان فاقد ماسک در ادارات ممنوع است و هر یک از مسئولان ادارات بر خلاف این مصوبه عمل کنند در برابر قانون پاسخگو خواهند بود.

راستگو نسبت به کاهش حساسیت مردم استان نسبت به بیماری کرونا و کاهش نسبی رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی هشدار داد و گفت: از رسانه‌های استان انتظار داریم فعالیت‌های آگاه‌سازی و پیشگیرانه خود را افزایش دهند.

وی خواستار انعکاس عمومی وضعیت بیماران بستری و مبتلا به کرونا در صدا و سیما و رسانه‌های استان شد و گفت: ملاحظات مربوط به جلوگیری از انتشار چهره بیماران نیز باید مورد توجه رسانه‌ها قرار گیرد.

مدیران دانشگاه علوم پزشکی تبریز و سازمان نظام پزشکی استان نیز در این جلسه به بیان گزارش عملکرد میدانی خود از نحوه رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در مطب‌های پزشکان و تعدادی از اصناف پرخطر پرداختند.

آذربایجان شرقی درمان سلامت قانون ماسک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر