کد خبر: 982855 A

صبح امروز انجام شد؛

مراسم بزرگداشت بازگشت پیکر شهید مدافع حرم زکریا شیری صبح امروز جمعه مصادف با رحلت رسول گرامی اسلام (ص) و شهادت امام حسن محتبی (ع) در مزار شهدای شهر قزوین برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، با توجه به شیوع کرونا برگزاری این مراسم با برخی محدودیت‌ها و تاکید ویژه بر رعایت تمامی دستورالعمل‌های بهداشتی همراه بود.

پاسداران و بسیجیان سپاه ناحیه امام حسن(ع) قزوین پیش از آغاز این مراسم برای آماده سازی و ضدعفونی محل برگزاری مراسم گرامیداشت در صحن گلزار شهدا وارد عمل شدند.

پنج ویژه برنامه‌برای گرامیداشت شهید شیری در روز جاری برنامه ریزی شده است که از ابتدای صبح امروز همراه با قرائت دعای ندبه در معراج شهدای قزوین آغاز شد.

حضور در گلزار شهدای شهر قزوین، برگزاری مراسم استقبال و تشییع در شهر تاکستان، انتقال به خانه شهید بعد از نماز مغرب و عشا و در نهایت انتقال پیکر شهید به همراه خانواده ایشان به صدا و سیما از برنامه‌های روز جمعه برای بزرگداشت این شهید والا مقام است.

پیکر شهید شیری فردا ساعت ۹ صبح همراه با استقبال نظامی وارد شهر اقبالیه می‌شود و پس از آن مراسم تشییع و خاکسپاری برگزار خواهد شد.

شهید شیری در درگیری‌های سال ۹۴ در منطقه العیص استان حلب به همراه ۲ رزمنده دیگر قزوینی در عملیات قبه الخضرا به شهادت رسیدند که پیکر پاک وی به تازگی به همراه هفت تن از شهدای خان طومان به وطن بازگشته است.

خانواده صدا و سیما نماز اسلام برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر