کد خبر: 982776 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی نیشابور خبر داد:

رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور گفت: میزان مرگ و میر مبتلایان به کرونا در نیشابور بیشتر از دیگر شهرهای خراسان رضوی است و این شهر در آستانه یک خیز وحشتناک قرار دارد.

 به گزارش‌خبرنگار ایلنا از نیشابور، محسن عظیمی‌نژاد در جلسه فوق العاده ستاد مقابله و پیشگیری کرونا افزود: آمار فوتی شهری با روستایی در این شهرستان برابری می‌کند و ضروری است هر چه زودتر محدودیت‌هایی مانند مشهد در نیشابور نیز اعمال شود.

وی اظهار داشت: در نیشابور هشت هزار نفر بیمار علامت‌دار وجود دارد که ۲۰ درصد این افراد نیازمند بستری هستند ولی امکانات لازم برای بستری این تعداد را نداریم و نیشابور در مقایسه با سبزوار از زیرساخت‌های لازم برخوردار نیست زیرا سبزوار ۶ بیمارستان و نیشابور ۲ بیمارستان دارد که تنها یک بیمارستان فشار افزایش مبتلایان را تحمل می‌کند و به همین علت نیشابور در سطح خراسان رضوی بیشترین آمار مرگ و میر را دارد.

عظیمی نژاد تاکید کرد: درحال حاضر نیازمند ۱۲۰ تخت بیمارستانی، فضای درمانی، نیروی انسانی، کپسول اکسیژن و تجهیزات لازم هستیم و در صورت افزایش مبتلایان کرونا به هیچ عنوان فضای درمانی، تامین اکسیژن و نیروی انسانی لازم جهت ارائه خدمات درمانی نداریم. 

فرماندار شهرستان نیشابور گفت: تاکنون ۱۷۰ بیمار کرونایی در نیشابور بستری و موارد بستری ICU در حال حاضر ۳۸ نفر است.

علیرضا قامتی برگزاری مراسم ترحیم و عروسی را دست کم تا ۲هفته آینده در این شهرستان ممنوع اعلام کرد و افزود: باید از تجمع در تمام تفرجگاه ها جلوگیری و تمام این اماکن تعطیل شود.

فرماندار نیشابور اعلام کرد: تصمیمی به تعطیلی مدارس نداریم اما حضور دانش آموزان در مدارس اجباری نیست و برگزاری آزمون در مدارس هم ممنوع است.

قامتی اظهار داشت: باید از امروز به فکر انتخابات۱۴۰۰ باشیم چرا که تجمعات قطعا برای این موضوع افزایش می یابد و این امر باعث به وجود آمدن وضیعت بحرانی در شهرستان می شود.

تعطیلی مدارس خراسان رضوی علوم پزشکی مرگ مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر