کد خبر: 982736 A

شهردار اردبیل:

شهردار اردبیل گفت: عملکرد شهرداری در قبال فراهم کردن خدمات رفاهی برای معلولان بجا و لازم بوده اما به هیچ وجه کافی نیست.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حمید لطف اللهیان همزمان با روز جهانی عصای سفید در دیدار با  اعضای موسسه جامعه نابینایان اردبیل ضمن تبریک این روز به جامعه روشندلان، عنوان کرد: بدیهی است شهرداری باید امکاناتی را برای جامعه نابینایان فراهم کند تا این قشر از رفاه بیشتری برخوردار باشند و همچون اعضای دیگر جامعه بتوانند امورات روزمره خود را با کیفیت بهتری انجام دهند.

وی تحقق ایجاد شهری با رفاه و شرایط مناسب برای معلولان را مستلزم مشارکت شهروندان دانست و افزود: تمامی توسعه و پیشرفتی که در شهر رخ می دهد مدیون مشارکت شهروندان است و ایجاد خدمات رفاهی برای جامعه معلولین نیز از این قاعده مستثنی نیست.

شهردار اردبیل تصریح کرد: این حضور نشان از اهمیت جایگاه جامعه معلولان است که شهرداری اقداماتی چون مناسب سازی، تامین زمین برای محل دفتر انجمن و صدور مجوزهای لازم در این زمینه را انجام داده و امروز نیز مطالبات این انجمن را مورد بررسی قرار خواهد داد تا در سال آینده محقق شود.

لطف اللهیان گفت: امروز ساختن شهری خوب نه تنها وظیفه شهرداری است بلکه سایر نهادها نیز باید در این امر مشارکت داشته باشند تا شهری زیبا همراه با خدمات رفاهی برای شهروندان علی الخصوص جامعه معلولین داشته باشیم.

وی ادامه داد: این دیدار باعث شد تا برخی مدیران و معاونت های شهرداری که در این جمع حضور دارند حتما در فعالیت های شهرداری رفاه و آسایش و مسائل مرتبط با جامعه معلولین را در نظر داشته باشند.

 در پایان این مراسم 300 بسته بهداشتی شامل ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی کننده  از سوی شهرداری اردبیل به اعضای موسسه  غیرانتفاعی جامعه نابینایان اردبیل اهدا شد.

نابینایان معلولین عصای سفید شهرداری اردبیل حمید لطف اللهیان روشن دل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر