کد خبر: 982687 A

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان‌شرقی گفت: ۶۵ درصد منابع مالی و بودجه‌ای این مجموعه از بخش های غیردولتی تامین می‌شود.

 به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز،احمد حمزه زاده در جمع خبرنگاران از تحقق ۱۷۴ درصدی اهداف پروژه های سرمایه گذاری گردشگری مندرج در سند تدبیر و توسعه آذربایجان شرقی خبر داد و افزود: منابع مالی این بخش اغلب به بخش خصوصی، شهرداری ها، مناطق آزاد تجاری و صنعتی و سرمایه گذاران خارجی تعلق دارد که باید از فعالان این بخش مهم اقتصادی قدردانی شود.

وی اظهار داشت: برای دستیابی به اهداف سند تدبیر و تسوعه بخش گردشگری آذربایجان شرقی، اقدامات اساسی در جهت ارتقاء سطح ظرفیت های گردشگری، مدیریت جاذبه‎ها و بناهای تاریخی  و تقویت زیرساخت‎ها و بازارچه‎های عرضه صنایع دستی به انجام رسیده است.

حمزه زاده یادآور شد: برای دست یابی به این اهداف در قالب ۴ عنوان مگاپروژه و ۵۷۵ زیرپروژه چشم انداز توسعه گردشگری آذربایجان شرقی  تا سال ۱۴۰۰ ترسیم شده و  عملیاتی خواهد شد.

وی در  تشریح پروژه‌های سرمایه‌گذاری و تقویت زیرساخت‌های گردشگری آذربایجان شرقی در دومین سند تدبیر توسعه، گفت: با توجه به ضرورت دستیابی گردشگری استان به جایگاه واقعی در کشور و هم راستا با اهداف توسعه گردشگری، در حال حاضر تعداد ۸۷ پروژه در حوزه سرمایه گذاری و ۳۵ پروژه اقامتی در دست اجرا است که به دنبال آن ظرفیت اقامتی استان تا ۱۴ هزار تخت افزایش خواهد یافت.

حمزه زاده ادامه داد: در دومین سند تدبیر توسعه گردشگری آذربایجان شرقی در مرحله اولیه ۵۰ پروژه سرمایه گذاری تعریف شده بود که این مقدار به ۸۷ پروژه سرمایه گذاری گردشگری ارتقا یافت؛ همچنین در حوزه افزایش مراکز اقامتی نیز در حال حاضر ۶۶ واحد در حال فعالیت و ۳۵ هتل در حال ساخت و با ۱۲۷ درصد میزان تحقق همراه است.

وی با تاکید بر اینکه تمامی پروژه های مذکور تا سال ۱۴۰۰ قابلیت اجرایی دارند، اضافه کرد: تمام پروژه های تبیین شده توسط اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بر اساس سنجش ظرفیت ها و قابلیت های گردشگری منطقه تعریف شده است.

حمزه زاده گفت: به منظور دستیابی استان به جایگاه مناسب به عنوان یکی از مقاصد شاخص گردشگری در کشور، اداره کل میراث فرهنگی اهداف خود را در دومین سند تدبیر توسعه گردشگری استان در افق چهار ساله تبیین کرده است.

به گفته وی این سند با انطباق حداکثری با اسناد بالادستی، سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، بیانیه مقام معظم رهبری با عنوان گام دوم انقلاب و سند توسعه آمایش استان تنظیم شده است.

آذربایجان شرقی بودجه گردشگری گردشگری و صنایع دستی منابع مالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر