کد خبر: 982654 A

معاون وزیر صمت مطرح کرد:

معاون وزیر صمت بر استقرار کامل زیرساخت‌ها و امکانات در منطقه ویژه اقتصادی کازرون تاکید کرد و گفت :در این زمینه حمایت های لازم انجام می شود.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی فارس محسن صالحی نیا معاون وزیر صنعت معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران در آیین افتتاحیه منطقه ویژه اقتصادی کازرون گفت: ایجاد این منطقه ویژه اقتصادی در راستای سیاست‌های دولت به منظور استقرار واحدهای صادرات محور و با بهره‌ گیری از ظرفیت این واحدها به منظور ارتقای بخش تولید و صادرات انجام شده است .

صالحی‌نیا افزود: یکی از مهمترین سیاست‌های وزارتخانه صنعت معدن و تجارت ایجاد زیرساخت‌های صنعتی به منظور استقرار واحدهای صنعتی و توسعه صنعتی است که در این خصوص ۸۴۰ شهرک صنعتی فعال در سطح کشور تاکنون به مرحله فعالیت و واگذاری رسیدند که در قالب این شهرک‌ها و نواحی صنعتی ۴۷ هزار واحد تولیدی و صنعتی به بهره برداری رسیدند و ۳۵ هزار سرمایه گذار نیز قرارداد منعقد کرده و در مراحل مختلف ساخت و ساز قرار دارند.

 معاون وزیر صنعت معدن و تجارت افزود: سیاست ما حمایت از سرمایه‌گذاران است و در این راستا سایر دستگاه‌ها اجرایی نظیر دستگاه‌های خدمات‌رسان و نیز بانک‌ها نیز باید سرمایه‌گذاران را حمایت کنند .

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی فارس در این مراسم گفت :ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در کازرون ،در سال ۱۳۸۹به تصویب هیأت دولت رسید وشرکت شهرک های صنعتی فارس به عنوان متولی اجرای  آن انتخاب و بر همین اساس نیز   فرآیند تبدیل اراضی شهرک صنعتی کازرون به منطقه ویژه اقتصادی از سال ۱۳۹۳در دستور کار شرکت شهرک های صنعتی فارس قرار گرفت.

احد فتوحی با بیان اینکه  برای ایجاد و راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی کازرون،  ۱۵طرح زیرساختی وعمرانی  با اعتبار۴۰۰میلیارد ریال  انجام شده است گفت:با تصویب طرح جامع منطقه ویژه کازرون در دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور و نیز بااستقرار گمرک در خرداد امسال  این منطقه به مراحل نهایی و واگذاری  رسیده است.

وی اضافه کرد: نرخ واگذاری اراضی نیز هفته گذشته در هیات مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران به تصویب  رسید و این منطقه ویژه اقتصادی آماده واگذاری به متقاضیان و سرمایه گذاران است.فتوحی در ادامه با بیان اینکه منطقه ویژه اقتصادی کازرون ،چهارمین منطقه ویژه اقتصادی در استان فارس محسوب می شود از پیگیری ها و تلاش های ویژه نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی و نیز فرماندار شهرستان در تسریع در راه اندازی این منطقه ویژه اقتصادی قدردانی کرد.

 وی گفت: بزودی عملیات اجرایی ساخت انبارها،ساختمان دائمی گمرک و نیز سایر زیرساخت ها نیز انجام خواهد شد تا بستری مناسبی برای صادرات کالاها ومحصولات استان ،شهرستان و شهرستان های همجوار فراهم و شاهد شتاب در توسعه اقتصادی شهرستان باشیم .

 

صنعت معدن و تجارت معاون وزیر صنعت معدن و تجارت نماینده مردم وزارتخانه منطقه ویژه اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر