کد خبر: 982506 A

استاندار خبر داد:

استاندار خراسان شمالی از تعیین قیمت ماسک تولیدی استان به مبلغ نهصد تومان در سیزدهمین کارگروه تنظیم بازار استان خبر داد و گفت: اجازه نمی دهیم هیچ بخشی بیشتر از این قیمت تعیین شده، ماسک تولیدی استان را توزیع کند.

به گزارش ایلنا به نقل روابط‌عمومی استانداری خراسان شمالی، محمدعلی شجاعی در این نشست با بیان اینکه در بیست روز گذشته با برگزاری نشست‌های تخصصی به آنالیز قیمت ماسک در استان پرداختیم، اظهار داشت: قیمت ماسک تعیین شده توسط سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان کشور ١٣٠٠ تومان است که تلاش کردیم در استان با پای کار آمدن تمامی بخش ها قیمت ماسک تولیدی استان کمتر از این قیمت مصوب به دست مصرف کنندگان برسد.

شجاعی با تاکید بر اطلاع رسانی قیمت مصوب ماسک تولیدی استان در داخل و خارج از مکان‌های فروش ماسک، گفت: با تعیین سهمیه، واحدهای تولیدی استان باید مجموعا روزانه ١۵٠ هزار ماسک تولید کنند و در صورت نیاز به عرضه بیشتر نیز باید میزان مورد نیاز را تامین نمایند.

شجاعی با تاکید بر حمایت از واحدهای تولیدی استان، میزان ظرفیت تولید ماسک روزانه استان را ۴۹۰ هزار اعلام کرد و گفت: میزان ماسک مصرفی روزانه بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار است که بنابر مصوبه کارگروه تنظیم بازار استان واحدهای تولیدی باید این میزان را تامین کنند و برای بازاریابی و عرضه مازاد تولید واحدهای تولیدی به آنان کمک خواهیم کرد.

شجاعی با تعیین مهلت ۴۸ ساعته برای اجرای این مصوبه در سطح استان بر نظارت بر اجرای این مصوبه تاکید کرد و افزود: تولید کننده، توزیع کننده و خرده فروشان به هیچ بهانه‌ای حق افزایش قیمت را ندارند و این موضوع باید از سوی متولیان امر به خوبی نظارت شود.

مقام عالی دولت در خراسان شمالی با بیان اینکه به دلیل عدم تولید بسیاری از کالاها در داخل استان، خراسان شمالی استانی گران است، افزود: با هدف رعایت بهداشت عمومی جامعه، پیشگیری از شیوع بیماری کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی باید ماسک با قیمت مناسب در سبد خانوار مردم استان قرار بگیرد.

محمدعلی شجاعی ستاد تنظیم بازار استان را تنها مرجع افزایش قیمت ماسک عنوان کرد و گفت: اگر بنابر تصمیم سطح ملی قیمت مصوب وزارت صمت و سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان، افزایش به همان نسبت قیمت ماسک در استان نیز افزایش می یابد.

وی با بیان اینکه به دنبال این هستیم تولیدکننده استان بازار سایر استان ها را نیز در دست بگیرد، افزود: اگر فردی پیدا شود که بازار استان را بر هم زند و ماسک با قیمت مناسب در دست مردم قرار نگیرد این جزو مواردی است که حق نداریم آن فرد را ببخشیم.

شجاعی خطاب به معاونت اقتصادی استانداری دستور داد: طی ابلاغی به تمامی سیستم‌های دولتی در استان اعلام شود که باید خرید ماسک برای جامعه هدف خود را از واحدهای تولیدی استان داشته باشند.

شجاعی با بیان اینکه پایین بودن قیمت ماسک تولیدی استان از قیمت ماسک سایر استانها به معنای پایین بودن کیفیت نیست، افزود: ماسک تولیدی سایر استان‌ها به دلیل پرداخت هزینه حمل و نقل بالاتر از قیمت ماسک تولیدی استان است.

افزایش قیمت تنظیم بازار جامعه خراسان شمالی ماسک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر