کد خبر: 982473 A

مدیرکل اوقاف کرمانشاه :

مدیرکل اوقاف و امور خیریه در استان کرمانشاه گفت: در هفته وقف نیروگاه ۲۰۰ کیلوواتی انرژی خورشیدی در ۱۰ بقعه و موقوفه در سطح استان، به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، حجت الاسلام محمد صالحی مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان امروز در نشست‌خبری که به مناسبت هفته وقف برگزار شد، اظهارکرد: رسانه‌ها برای نهادینه‌کردن فرهنگ وقف در جامعه به خوبی ورود کرده اند و امیدواریم در افزایش آگاهی‌ مردم و اهمیت پرداختن به وقف اثرگذار بوده باشد .

وی خاطر نشان کرد: وقف یک سنت حسنه جاری است و تمامی افراد جامعه می توانند در آن به نوعی سهیم باشند تا بتوانیم از طریق نیات واقفین به نیازمندان جامعه کمک و یاری برسانیم.

مدیر کل اوقاف و امورخیریه استان افزود: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان و از محل درآمد موقوفات14 هزار بسته معیشتی بین نیازمندانی که شناسایی شده اند توزیع شده است.

وی تصریح کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و استان اوقاف کرمانشاه نیز همانند بقیه ارگان ها از ابتدای شیوع کرونا با برگزاری رزمایش‌های مومنانه و توزیع ماسک و مواد ضدعفونی به نیازمندان و آسیب‌دیدگان از کرونا کمک و یاری رسانند و تاکنون نیز این برنامه ها ادامه دارد.

صالحی با اشاره به آغاز هفته وقف اظهار کرد: دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، برگزاری یازده کرسی تلاوت و ویژه‌ برنامه‌هایی در بقاع متبرکه استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، برگزاری نشست تخصصی وقف با حضور استاندار کرمانشاه، برگزاری همایش یاوران وقف به صورت کشوری و از طریق ویدئوکنفرانس، اجرای طرح دستهای مهربانی، اجرای طرح مهرتندرستی با حضور پزشکان و کادر درمان در مناطق‌حاشیه‌نشین، برپایی ایستگاه‌های همه واقف‌باشیم، تجلیل از مدافعان سلامت و غبارروبی و عطرافشانی بقاع متبرکه از مهمترین برنامه های قابل اجرا در هفته وقف در استان خواهد بود.

وی در خاتمه گفت: در هفته وقف نیروگاه ۲۰۰ کیلوواتی انرژی خورشیدی در ۱۰ بقعه و موقوفه سطح استان، باغ دیم در اراضی امامزاده حسین (ع) شهرستان سنقر که به روش تکنولوژی واترباکس،مجتمع اداری- تجاری نور از رقبات موقوفه کوثر اهل بیت(ع)  به بهره برداری خواهند رسید.

اوقاف و امور خیریه نیروگاه خورشیدی هفته وقف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر