کد خبر: 982399 A

طی مراسمی؛

شهردار اردبیل گفت: دبیرخانه مرکزی کمیسیون ماده 100 در راستای اجرای صریح قانون و با هدف فراهم‌سازی فضایی برای شفافیت پرونده‌های ماده 100 آغاز به کار کرد.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا، طی مراسمی که با حضور دکتر ناصرعتباتی رئیس دادگستری استان، دادستان اردبیل، معاون سیاسی- امنیتی استاندار، مدیرکل امور شهرداری و شوراهای استان، رئیس و اعضای شورای شهر و شهردار اردبیل برگزار شد، دبیرخانه مرکزی کمیسیون ماده صد شهرداری اردبیل افتتاح و آغاز به کار کرد.

دکتر حمید لطف‌اللهیان در این مراسم با تاکید بر ضرورت صیانت از آرای کمیسیون ماده 100 گفت: این دبیرخانه در راستای اجرای صریح قانون و با هدف فراهم‌سازی فضایی برای شفافیت پرونده‌های ماده صد، رفع تبعیض‌ها، پیشگیری از تخلفات شهری در‌ مجموعه مدیریت شهری مستقر شده و از امروز آغاز به کار خواهد کرد.

وی با بیان اینکه در راستای ارتقا سلامت اداری نیاز به اصلاح روش‌ها و بهبود شیوه هایی برای رفع نواقصات احتمالی احساس می‌شد، عنوان کرد: همواره رویکرد شهرداری اردبیل تحقق حقوق شهروندی و کاهش تخلفات شهری است که امروز با افتتاح این دبیرخانه شاهد یک فرآیندی هستیم که علاوه بر اینکه این مکان فیزیکی افتتاح شد بلکه در کنار آن شاهد راه‌اندازی نرم افزاری خواهیم شد که تخلفات شهری را کاهش خواهد داد.

شهردار اردبیل تصریح کرد: شیوه ای که شهرداری اردبیل سال های گذشته در برخورد با تخلفات شهری داشت دارای نواقصاتی بود و نیازمند ارتقای سلامت اداری بود و همچنین برای رفع تبعیض  و اعمال اصلاحات لازم این دبیرخانه آغاز به کار کرد.

ناصر عتباتی نیز در این مراسم در خصوص افتتاح این دبیرخانه بیان کرد: در راستای اجرای دقیق و کامل کمیسیون و تبرصه های ماده 100 قرار بر این شد که به صورت متمرکز این کمیسیون ها برگزار شود که در این خصوص شهردار اردبیل و اعضای شورای شهر همت کردند که نتیجتا امروز شاهد افتتاح این دبیرخانه در اردبیل هستیم.

وی در خصوص فواید آغاز به کار دبیرخانه کمیسیون ماده 100 بیان کرد: با فعالیت این دبیرخانه مسائلی از قبیل تبعیض و رویه های متفاوت و مختلف و تصمیمات متناقض رخ نخواهد داد.

رئیس‌کل دادگستری استان اردبیل تصریح کرد: از این پس شهرداری اردبیل و مجموعه شورای شهر با نظارت‌هایی که از سوی دستگاه قضایی و مخصوصا دادستانی مرکز استان انجام خواهد شد نظارت‌ها بر ساخت و سازهای غیر مجاز تقویت خواهد شد که نتیجتا شاهد شهری قاعده‌مند و زیبا خواهیم بود.

شهرداری اردبیل کمیسیون ماده 100 شهردار اردبیل حمید لطف اللهیان ناصر عتباتی کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری دادگستری استان اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر