کد خبر: 982233 A

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا خبر داد:

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان گفت: با توجه به وضعیت قرمز شیوع کرونا در اصفهان محدودیت تردد در پارک‌ها و تفرجگاه‌ها پس از پایان ماه صفر تا اطلاع ثانوی ادامه خواهد داشت.

به گزارش ایلنا از اصفهان، حجت الله غلامی افزود: بر اساس‌گزارش‌های دانشگاه علوم پزشکی اصفهان همچنان وضعیت بحرانی در ابتلا به کرونا، بستری‌ها و فوتی‌ها و وضعیت قرمز و نارنجی را در شهرهای استان شاهد هستیم.

وی با بیان اینکه نظارت‌ها و بازرسی‌ها به ویژه در روزهای پایانی ماه صفر تشدید می‌شود، تصریح کرد: مراسم عزاداری پایان ماه صفر با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و به صورت محدود برگزار خواهد شد.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان یادآور شد: برگزاری مراسم عزاداری با رعایت دستورالعمل‌ها اجرا می شود و با توجه به وضعیت بحرانی استان این هفته برگزاری نماز جمعه نخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه تا پایان ماه صفر تعطیلی مشاغل پرخطر ادامه دارد، خاطرنشان کرد: پس از ماه صفر مشاغل پرخطر می‌توانند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به فعالیت ادامه دهند، اما نظارت‌ها و بازرسی‌ها تشدید می‌شود.

غلامی اظهارکرد: مقرر شد جلسه کمیته حمل و نقل تشکیل و درباره ساماندهی ترددها در سطح استان برای تعطیلات تصمیم گیری شود.

وی با اشاره به در نظر گرفتن جریمه برای افراد فاقد ماسک در استان گفت: این مصوبه به صورت پایلوت در تهران بزرگ در حال اجراست و پس از برطرف شدن نواقص و اصلاحات برای کلانشهرها و شهرهای با وضعیت حاد برای استان‌ها اعمال می‌شود.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان ادامه داد: مقرر شد تا پایان ماه صفر برنامه‌های آموزشی به صورت غیر حضوری برگزار و پس از آن کلاس ها به صورت ترکیبی و با اختیار والدین برگزار شود.

به گفته غلامی براساس آمار ارایه شده در بخش دستگاه‌های اجرایی و دولتی بالای ۹۰ درصد از کارکنان و در صنوف حدود ۸۵ درصد و در سطح جامعه و عموم مردم درصد پایین‌تری از ماسک استفاده می‌کنند که در شهرهای مختلف متفاوت است.

استانداری اصفهان ایلنا استان اصفهان ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان محدودیت های کرونایی در اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر