کد خبر: 982203 A

رییس کل دادگستری استان مطرح کرد:

رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: کاهش جمعیت زندان‌های قزوین با همکاری مددجویان زندانی تحقق می‌یابد به این شکل که بعد از آزادی مرتکب جرم نشده و مجددا به زندان بازنگردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، حجت الاسلام و المسلمین نورالله قدرتی روز چهارشنبه در بازدید از بخش‌های مختلف زندان مرکزی قزوین به همراه دادستان مرکز و مسوولان قضایی استان، گفت: دیدار چهره به چهره با زندانیان سبب رسیدگی به مشکلات این افراد می‌شود و این موضوع همواره مورد تاکید ریاست قوه قضائیه است.

وی افزود: تاکید نظام اسلامی و یکی از سیاست‌های قوه قضاییه بر کاهش جمعیت کیفری زندان است و دستیابی موثرتر به این امر نیاز به همکاری مددجویان دارد که بعد از آزادی مجددا، مرتکب جرم نشوند تا شاهد کاهش زندانیان در زندان‌های استان باشیم.

رئیس کل دادگستری استان خاطرنشان کرد: بازدید مستمر مقامات قضایی از زندان‌ها، پیگیری مشکلات مددجویان، اطلاع از نحوه اجرای محکومیت‌ها و برنامه‌های اصلاحی و تربیتی و کوتاه کردن فرآیند رسیدگی به درخواست‌های قضایی و حقوقی زندانیان در کاهش جمعیت کیفری موثر است.

حجت الاسلام قدرتی تعامل بین دستگاه قضایی و مسئولان زندان‌ها را بسیار مفید ارزیابی کرد و آن را گامی مؤثر برای کاهش جمعیت کیفری زندان و پیشگیری از وقوع جرم برشمرد.

مقام ارشد قضایی استان در ادامه ضمن بازدید از بخش‌های مختلف و پرداختن به مشکلات زندانیان با حضور در بهداری این مرکز از زندانیان بیمار عیادت کرد و جویای احوال آنان شد.

در این بازدید تعدادی از مددجویان از مرخصی پایان حبس برخوردار شدند و درخواست‌های کتبی مددجویان مورد بررسی قرار گرفت.

 

استان قزوین جرم حبس زندان دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر