کد خبر: 982054 A

استاندار زنجان، از هفته کتاب به عنوان فرصتی برای تشویق مردم به مطالعه یاد کرد و گفت: اهدای کتاب در سال گذشته ۸۰ درصد کاهش داشته‌است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، فتح الله حقیقی، در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان زنجان، اظهار کرد: در حوزه فرهنگی و اجتماعی نیازمند فرهنگ سازی در زمینه استفاده از ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی هستیم.

استاندار زنجان، با اشاره به اینکه در حوزه کتاب و کتابخوانی نیز بایستی اقداماتی در راستای مبارزه با کرونا انجام شود، بر ضرورت  فرهنگ سازی نسبت به عواقب عدم استفاده از ماسک، عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، عوارض کرونا و معرفی بیماران بهبودیافته تاکید کرد.

وی با اشاره به اینکه تولید محتواهای هنری و چندرسانه‌ای، نقش مهمی در مبارزه با کرونا دارد، ادامه داد: در کنار کادر بهداشت و درمان، حوزه فرهنگی و اجتماعی نیز برای مبارزه با این ویروس ورود کند.

حقیقی با یادآوری ابتلای 18 درصد از مردم استان زنجان به ویروس کرونا ادامه داد: در کنار تامین اقلام بهداشتی و افزایش تخت های بیمارستانی نیازمند اقدامات فرهنگی در رعایت پروتکل های بهداشتی هستیم.

استاندار زنجان با بیان اینکه مردم باید به این باور برسند که استفاده از ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی در پیشگیری از کرونا لازم است، تصریح کرد: حوزه های فرهنگی و اجتماعی در فرهنگ سازی رعایت این پروتکل ها تاثیرگذار است.

وی با تقدیر از اقدام خیر 35 ساله روستای محمدآباد شهرستان خدابنده در ساخت کتابخانه شهید کبودخانی گفت: پرداخت نیم درصد درآمد شهرداری ها به کتابخانه های عمومی در سال گذشته نسبت به سال 97 افزایش 100 درصدی داشته که نشان از پیگیری های مسئولان مربوطه بوده است.

حقیقی با بیان اینکه جز نیم درصد درآمد شهرداری ها، اعتبارات دیگری برای کتابخانه های عمومی استان محقق نشده است، افزود: بایستی برای وصول اعتبارات کتابخانه ها عمومی استان تلاش شود.

استاندار زنجان به هفته کتاب و کتابخوانی اشاره کرد و یادآور شد: تعداد اعضا، اهدای کتاب، شمار مراجعان و تعداد کتاب‌های امانتی، چهار شاخص مهم موفقیت در حوزه کتاب و کتابخوانی است که باید به آن‌ها توجه شود.

به گفته حقیقی،هفته کتاب و کتابخوانی فرصت مناسبی برای تشویق مردم به مطالعه بیشتر است و از این هفته باید برای اهدای کتاب و سرمایه گذاری مردم در این حوزه استفاده کرد چرا که اهدای کتاب توسط مردم در سال گذشته 80 درصد کاهش داشته است.

استاندار زنجان /نهاد کتابخانه های عمومی/ کرونا ویروس/ کاهش مطالع
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر