کد خبر: 981953 A

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش فارس گفت: ایجاد نشاط، بالندگی و سرزندگی از مهمترین راهبرد ما برای رفع مشکلات روحی و روانی ناشی از حضور دانش آموزان در خانه است.

 به گزارش ایلنا جهانبخش بانشی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه معاونت پرورشی و فرهنگی در ادارات آموزش و پرورش از بخش‌های مهم و بنیادین نظام تعلیم و تربیت به شمار می‌آید و در همه دستورالعمل‌های بالادستی به عنوان یک رکن پایدار شناخته می‌شود، گفت: از شش ساعتی که برای امر تربیت مطرح پیش‌بینی شده، ٤ ساعت به شکل مستقیم مرتبط با این معاونت است.

وی  عنوان کرد: امروز دانش آموزان ما از برنامه‌های اردویی، جنگ شادی، برنامه‌های ورزشی و بسیاری از برنامه‌های دیگر محروم شده‌اند. تمام تلاش ما این است که برنامه‌ جشنواره‌های فرهنگی و هنری تدوین کنیم که پایه و اساس و محور همه آنها پویایی است.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش فارس سپس با اشاره به حضور تنها 900 مشاور در مدارس فارس برای مشاوره به بیش از 900 هزار دانش‌آموز بیان کرد: تناسبی بین تعداد دانش آموز و مشاوران در مدارس استان وجود ندارد، البته باید در نظر گرفت که کمبود نیروی انسانی تنها مربوط به بخش مشاوران نیست که در سایر بخش‌ها هم ممکن است وجود داشته باشد.

2 هزار مدرسه فارس فاقد کتابخانه است

رئیس اداره فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای تربیتی آموزش و پرورش فارس نیز در این نشست خبری از وجود ۶ میلیون و ۳۶۹ هزار و ۹۶۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های مدارس استان خبر داد و اعلام کرد که دو هزار و 131 مدرسه دخترانه، پسرانه و مختلط در فارس فاقد کتابخانه هستند.

سعید خادمی با اشاره به وجود ۸ هزار واحد آموزشی در فارس، گفت: اکنون در مدارس دخترانه ١٥٥١ کتابخانه مستقل و ٨٧ کتابخانه مشترک وجود دارد و ۸۰۹ مدرسه فاقد کتابخانه است.

خادمی با بیان اینکه هم‌اکنون یک‌هزار و 718 مدرسه پسرانه استان دارای کتابخانه و 789 مدرسه نیز فاقد کتابخانه است، افزود: از مجموع یک هزار و 507 مدرسه مختلط استان نیز 533 مدرسه فاقد کتابخانه برای دانش‌آموزان است.

سعید خادمی در این نشست خبری که به مناسبت راه‌اندازی پویش «نذر دانایی» (اهدای کتاب به مدارس) برگزار شد، گفت: یکی از شاخصه‌های توسعه هر کشوری سرانه کتابخوانی است، از همین رو پویش نذر دانایی راهی برای افزایش سرانه کتابخوانی در جامعه دانش آموزی استان است.

55 کتابخانه در مدارس مناطق محروم و عشایری راه‌اندازی می‌شود

رئیس اداره فرهنگی هنری آموزش و پرورش فارس در ادامه با اعلام اینکه در فاز نخست این پویش یک هزار و 440 دانشنامه به ارزش مالی ۳۶ میلیون تومان در اختیار مدارس استان قرار گرفته است، افزود: در فاز دوم و با کمک خیرین دانایی، بیش از 14 هزار جلد کتاب در اختیار مدارس قرار گرفته و بر اساس پیش‌بینی‌ها در فاز سوم، حدود 140 هزار جلد کتاب به دانش‌آموزان اختصاص می‌یابد. به گفته این مقام مسئول، قرار است با کمک استانداری فارس، 255 کتابخانه دانش‌آموزی در مناطق محروم و عشایری استان راه‌اندازی شود.

سعید خادمی با اشاره به تحصیل بیش از 900 هزار دانش‌آموز در مدارس فارس افزود: در حال حاضر به ازای هر دانش‌آموز استان فارس، 7 جلد کتاب در مدارس استان وجود دارد.

 

 

آموزش و پرورش دانش آموزان روحی و روانی فعالیت های فرهنگی مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر