کد خبر: 981942 A

رئیس شورای شهر شیراز:

رئیس شورای شهر شیراز با تقدیر از رویکرد نرم در تعریف و اجرای پروژه‌ها در این منطقه، خواستار توجه همه مدیران شهرداری به شعار انسان‌محوری شد.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای شهر شیراز، سید عبدالرزاق موسوی در بازدید از منطقه شش شیراز که با حضور ناظر شورا در این منطقه، شهردار منطقه شش  و یاوران شورا برگزار شد، با اعلام اینکه برای اولین بار در طول ادوار شوراها، گزارش عملکرد شهرداری با آمارهای کمی و مطابق شاخص‌های اصولی تهیه و دریافت شده، اظهار داشت: اعداد و ارقام این گزارش که به اطلاع شهروندان هم خواهد رسید، حاکی از موفقیت شورای پنجم و شهرداری شیراز در امانت‌داری از مال مردم و ارائه خدمات به شهروندان است.

وی با بیان اینکه شیراز در دنیا به مهمان‌نوازی، قدرشناسی و به ویژه روحیه همزیستی مسالمت‌آمیز اقوام و حتی ادیان و مذاهب مختلف مشهور است، افزود: خوشبختانه آنچه که در بازدید امروز برای ما جالب بود، نوع پروژه‌ها و حتی نامگذاری آنها بود که این روحیه همزیستی مسالمت‌آمیز را به ما و شهروندان القا خواهد کرد.

او با بیان اینکه تلاش شورای پنجم در سال پایانی فعالیت خود بر روی نظارت بر اجرای مصوبات متمرکز خواهد شد، اضافه کرد: موضوع کاهش بسترهای تخلف و همچنین شفافیت در هزینه‌کرد شهروندان در قبال شهرداری از دیگر اهداف ویژه ما است که امیدواریم به یک اقدام ماندگار از شورای پنجم منجر شود.

موسوی تصریح کرد: اینکه ما نحوه صدور پروانه و محاسبه عوارض و سایر امورات مهم عموم شهروندان را شفاف و تسهیل کنیم اهمیت بسیار ویژه‌ای برای ما دارد و ما این موضوع را به سرانجام خواهیم رساند تا در نتیجه این اقدام بنیادین، شهرداری شیراز به معنای واقعی به شهرداری شهروندان شیراز بدل شود.

طرح تشکیل شورای محلات را در شورای عالی تهیه می‌کنیم

عضو شورای عالی استان‌ها، با یادآوری اینکه در حال حاضر یاوران شورا محصول یک توافق است و هنوز جایگاه قانونی ندارد؛ تأکید کرد: معتقدیم یاوران شورا با ماهیت شورای محلات باید احیا و قانونی شود و از همین رو ما بنا داریم که طرح تشکیل شورای محلات را تهیه و پس از تصویب در شورای عالی استان‌ها به مجلس ارسال کنیم.

او  با اظهار امیدواری در خصوص تصویب طرح شورای محلات در مجلس، خاطرنشان کرد: اگر شورای منتخب محلات در قانون مصوب شود و اختیارات مشخصی پیدا کند می‌توان به تحقق ماهیت شوراهای اسلامی در سطوح مختلف امیدوار بود.

 

 

 

شاخص شهرداری نیروی انسانی شورای عالی استان شورای شهر شیراز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر