کد خبر: 981793 A

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان خبر داد:

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از بستری 50 نفر مبتلا به کرونا طی 24 ساعت گذشته در این استان خبر داد.

به گزارش ایلنا، شهرام حبیب‌زاده در تشریح آخرین وضعیت کرونا در استان اردبیل در جمع خبرنگاران عنوان کرد: در 24 ساعت گذشته 50 نفر به دلیل ابتلا به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان بستری شده‌اند.

وی از ترخیص 34 نفر با بهبودی نسبی خبر داد و گفت: بیشترین نگرانی از بابت همزمانی اپیدمی آنفلوآنزا با کرونا است که باعث مشکلات مضاعف خواهد شد لذا مهمترین راه پیشگیری از اپیدمی بیماری‌های تنفسی، رعایت فاصله فیزیکی، زدن ماسک، شستن دست‌ها و پرهیز از ازدحام در مناطق سرپوشیده و مسقف است. 

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تصریح کرد: در حال حاضر تعداد 248 نفر در بیمارستان‌های اردبیل به دلیل ابتلا به بیماری کرونا بستری هستند.

حبیب‌زاده ادامه داد: در حال حاضر 60 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و متاسفانه طی 24 ساعت گذشته 3 نفر فوتی ناشی از ابتلا به بیماری کرونا از مراکز درمانی استان گزارش شده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در تشریح آمار کلی کرونا در استان از زمان شروع تا حال حاضر عنوان کرد: 8 هزار و 256 نفر به دلیل ابتلا به بیماری کرونا از زمان شیون این بیماری تاکنون بستری شده اند که از این تعداد متاسفانه 683 نفر فوت کرده و 7 هزار و 239 نفر بهبود یافته اند.

کرونا اردبیل ویروس کرونا دانشگاه علوم پزشکی اردبیل شهرام حبیب زاده وشعیت قرمز کرونا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر