کد خبر: 981756 A

نماینده مردم تبریز،آذرشهر و اسکو در مجلس :

نماینده مردم تبریز،آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: اخیرا شایعاتی وجود دارد که 100 میلیارد تومان از بودجه کرونا به دانشگاه شهید بهشتی برای ساخت یک ساختمان داده شده که دولت باید در خصوص این مسئله شفاف‌سازی کند و مجلس هم به آن ورود پیدا کرده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز، احمد علیرضابیگی نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در گفت‌وگو با خبرنگاران درباره عدم تخصیص بودجه کرونا از صندوق توسعه ملی به وزارت بهداشت اظهار داشت: کمیسیون برنامه و بودجه و بهداشت مسئول رسیدگی به این مسئله هستند و در جلسه اخیر مسئولان وزارت بهداشت و کمیسیون بهداشت مجلس قرار شد که هزینه‌های وزارت بهداشت در کرونا مشخص شود.

وی با اشاره به برخی شایعات درباره هزینه‌کرد این بودجه در محلی دیگر گفت: اخیرا شایعاتی وجود دارد که 100 میلیارد تومان از بودجه کرونا به دانشگاه شهید بهشتی برای ساخت یک ساختمان داده شده که دولت باید در خصوص این مسئله شفاف‌سازی کند و مجلس هم به آن ورود پیدا کرده است.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر درباره عملکرد دولت در بحران کرونا عنوان کرد: دولت باید در خصوص کرونا شورای عالی مدیریت بحران را تشکیل می‌داد و نقشه راه ترسیم می‌کرد. اما به واسطه فقدان برنامه اجرایی، با تصمیمات متناقض روبرو شدیم که دائما تغییر می‌کرد و پشتوانه علمی و اتفاق نظر در تصمیمات وجود نداشت.

وی با بیان اینکه دولت روحانی کارنامه قابل قبولی در بحران کرونا ندارد، یادآور شد: حتی در ستاد ملی مبارزه با کرونا تصمیمات گرفته می‌شد و بعدا دولت آن را نقض می‌کرد. در حالی‌که در بحران‌ها، تشکیلات درست نمی‌کنند و بجای آن تصمیمات عاجل گرفته می‌شود. اما دولت روحانی تصمیمات درست نگرفت و هزینه سنگینی به کشور وارد کرد و علاوه بر هزینه‌های مادی، به اعتماد مردم آسیب زد.

بیگی درباره عملکرد ستاد استانی مقابله با کرونا ابراز داشت: اختیارات برخی تصمیم‌گیری‌ها به دولت داده شده است و متاسفانه متولیان امر در استان ما و در تصمیم‌گیری‌های کرونایی به اولویت دست پیدا نکردند. ابتکارات و تصمیماتی که می‌شد گرفته شود، اما گرفته نشد.

بودجه دولت شهید بهشتی مجلس شورای اسلامی وزارت بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر